טוב לנפש: אנחנו אוהבות לקנות נעליים – ויש לכך סיבה

האהבה לנעליים היא אהבה מוכרת שכמעט כל אישה מכירה, ואפילו מודה. למעשה, אם נתבונן בארונות הנעליים של הנשים בישראליות סביר שנבחין בעשרות אם לא מאות זוגות נעליים בסגנונות, צבעים ואפילו טקסטורות מיוחדות. ההשקעה בתחום ההנעלה היא הרבה יותר ממראה, אלא בעבור נשים היא מהווה חלק בלתי נפרד מבריאות הנפש. סרטים רבים שנעשו בתחום כולל הסדרה האייקונית סקס והעיר הגדולה שהצליחה להזניק בעשרות אחוזים את המכירות של חברת נעליים מוכרת, כל זאת בזכות התשוקה של כוכבת הסדרה קארי בראשדו לנעלי עקב. מהן הסיבות לאהבה העצומה לנעליים השמורה לנשים רבות מכל רחבי העולם? להלן סקירה מיוחדת:

שדרוג כל אאוטפיט

באמצעות זוג נעליים אפשר לשדרג כל אאוטפיט, החל מג'ינס וחולצה לבנה ועד  לשמלת ערב שחורה. נעליים ייחודיות כמו אלה בדגם מוקסין יכולות לחולל שינוי עצום במראה, במינימום מאמץ ובמקסימום תוצאה. מאחר ואת הנעל הזו כמו גם נעליים אחרות ניתן להזמין במגוון מידות, כל אישה יכולה לשדרג את הארון ובכך ליצור אמירה אישית ואופנתית שאף פעם לא מאבדת את הסטייל.

ביטוי אישי

דווקא בתחום ההנעלה ניתן ואף רצוי ללכת רחוק מבחינת הצבעים והטקסטורות. כאשר אתן לבושות בצבעים עזים כמו אדום, צהוב או ירוק התוצאה עלולה להיראות מוגזמת לעין. אולם, כאשר בוחרים זוג נעליים עם צבע מיוחד או טקסטורה החשיבה היא שונה, מאחר ומדובר בשדרוג שמאפשר לכל אישה לבטא את הטעם האישי שלה, באופן מינימלי אבל גם עם אמירה חזקה אותה ניתן לשלב בכל מראה – החל ממראה רציני למשרד ועד מראה קליל לארוחת צוהריים עם החברות.

טוב לנפש: אנחנו אוהבות לקנות נעליים - ויש לכך סיבה

מגוון מידות

כאשר רוכשים זוג נעליים חדש, אין את החשש מפני מידה כפי שמתרחש כאשר רוכשים שמלה, חולצה או חליפה. מגוון המידות העצום וכן אפשרות להזמנה אישית של נעליים הוא זה שהופך את תהליך הרכישה לאידיאלי בעבור נשים בכל המידות ובכל הסגנונות, לא מעט בזכות חברות מובילות שמצליחות לייצר נעליים איכותיות

ייחודיות

לרכישה של נעליים יש מרכיב נפשי ובריאותי משמעותי. בתקופות קשות של משבר, עצם היכולת לבצע רכישה של זוג נעליים עם אמירה אישית מאפשר לנשים להרגיש מיוחדות, נחשקות ואפילו אהובות. לכן, לא מפתיע לראות כיצד יותר ויותר נשים מציגות לראווה את אוסף הנעליים שלהן, כחלק מהתדמית האישית וההבנה כי הרכישה יש משמעות רגשית עצומה שיכולה לעיתים אפילו להוציא ממצב של משבר, גם אם באופן זמני.

תחושת קהילתיות

בשנים האחרונות ניתן להבחין כיצד ברשתות החברתיות הוקמו קבוצות של חובבות נעליים שמשתפות האחת את השנייה באוסף הנעליים שלהן. בקבוצות יש אפשרות לקחת חלק בפעילויות שונות כמו למשל מכירה של נעליים, החלפה או אפילו קופונים ומבצעים בעבור רכישה של זוג נעליים חדש. תחושת הקהילתיות שנוצרה ברשתות בזכות האהבה לנעליים סייעה ומסייעת לרבבות נשים להרגיש שייכות ואף לפתח את האהבה שלהן לכדי חברות אמיתית עם נשים מהארץ ומהעולם.

לסיכום, האהבה והתשוקה לרכישה של נעל ייחודית אינה שמורה רק ליחידות סגולה אלא מדובר באהבה שאליה יכולות להתחבר רבבות של נשים. אוסף נעליים מרשים והיכולת להביע את הטעם האישי באמצעות זוג נעליים מהווה רק חלק מהסיבות הנפשיות מדוע נעליים הפכו לחלק בלתי נפרד משגרת הקניות של נשים ובשיפור מצבן הנפשי, כל זאת בזכות נעל ייחודית שמתלבשת בצורה מושלמת על כף הרגל ובהתאם לכך גורמת לעלייה בדימוי ובביטחון העצמי – בכל מידה ובכל גזרה של נשיות חזקה.