לא מוותרים על הכושר גם בזמן החופשה: הכול על ספורט ימי באילת!

מי אמר שאי אפשר לשמור על כושר גם במהלך חופשה? באילת יש מגוון פעילויות ספורט ימי מרהיבות, שיעזרו לכם לשמור על הגזרה, להתפעל מהים הצלול והנוף היפיפה של אילת וליהנות מאטרקציות מהנות במיוחד. במאמר שלפניכם פירטנו אודות מספר פעילויות ספורט ימיות שאפשר לעשות באילת.

קרייזי שארק (אבוב ישיבה)

"קרייזי שארק" הם אבובי ישיבה בסגנון ספה עגולה, אשר נגררת על ידי סירה באופן מהיר מאוד. זוהי אחת מתוך מגוון פעילויות אקסטרימיות שיש לאילת להציע. משך הסיבוב הוא כ-15 דקות, ואפשר לעלות 2-10 אנשים ביחד. במהלך הסיבוב המשתתפים לובשים וסט ציפה ומחזיקים חזק את הספה כדי לא לעוף, למרות שיש אנשים שזו החוויה האמיתית שלהם ובוחרים לקפוץ למים במהלך הסיבוב. פעילות זו מתאימה מאוד למשפחות שרוצות להתגבש ולהשתטות ביחד בים הקסום והצלול של אילת.

אבוב שכיבה

אבוב דמוי מזרן שכיבה ענק הנגרר על די סירת מירוץ במהירות גבוהה במיוחד, כאשר המשתתפים שוכבים על האבוב. גם כאן נדרשת אחיזה טובה באבוב ויכולות שחייה, שכן לעיתים המשתתפים "נזרקים" מהאבוב למים. אפשר לעלות עד חמישה משתתפים ביחד, כאשר ההשתתפות היא מגיל חמש ומעלה. הפעילות לא מתאימה לנשים בהיריון, אך החוף באילת הוא מיקום מדהים לצילומי היריון בים. אבוב שכיבה זוהי אטרקציה מרעננת, המתאימה במיוחד לקבוצות חברים או משפחות שרוצים לאתגר את עצמם וליהנות מחוויית אקסטרים במים הצלולים של אילת.

בננה

פעילות ימית מרעננת במיוחד על גבי מזרן גומי צהוב וארוך המזכיר בננה. הבננה נגררת במהירות גבוהה על ידי סירת מנוע, והמשתתפים קופצים על הגלים ואוחזים חזק בידיות האחיזה כדי לא ליפול למים. זוהי פעילות מגבשת לחברים ומשפחות, והרבה קבוצות עושות תחרות "מי יצליח להישאר על הבננה יותר זמן בלי לעוף?". הבננה דורשת שרירי ידיים ובטן חזקים ויכולות שחייה, מפני שלרוב (וכחלק מהחוויה) המשתתפים אכן נופלים למים.

 

 

אופנוע ים

אופנוע ים הוא כלי שיט בו הרוכב עומד או רוכן מעליו ומתפעל אותו בעזרת מוט רוחבי. זוהי אטרקציה שמתאימה לקבוצות של עד שלושה אנשים, אשר מעוניינים לשוט במהירות גבוהה במיוחד באופן עצמאי וחופשי. האופנוע מונע באמצעות משאבת סילון מים, כאשר הטיית הכידון לכיוון מסוים גוררת את סילון המים לאותו כיוון ומובילה לפניית כלי השיט. זהו ספורט ימי מהנה אך עם סיכונים, וחשוב להישמע להוראות המדריך ולאחוז כמה שיותר חזק כדי לא ליפול או להיפצע. בישראל נדרש רישיון נהיגה מיוחד כדי ליהנות מהאטרקציה הזו, ואפשר לקבלו החל מגיל 16 ולאחר מבחן עיוני ומעשי.

סירת פדלים

אם אתם רוצים לעבוד על שרירי הרגליים – סירת פדלים זוהי התשובה שלכם. שייט בסירת פדלים בים האדום זוהי אטרקציה ייחודית המתאימה לקבוצות שרוצות זמן איכות רגוע ושקט מבלי להירטב. אפשר לנווט את הסירה לכל כיוון, ומידי פעם לעצור ולנוח על גבי הים הצלול של אילת. הנעת סירת הפדלים מחטבת את הגוף ומפעילה את השרירים, מה שמבטיח הנאה צרופה עם פעילות גופנית. ככל שמתאמצים יותר כך אפשר להגיע רחוק יותר, אך זכרו שצריך לפדל גם את כל הדרך חזרה.

לסיכום

אם נסעתם לאילת ואתם מחפשים דרכים לשמור על הגזרה, כדאי שתעשו פעילויות ימיות כמו אבוב שכיבה, בננה, סירת פדלים ועוד. פעילויות אלה עובדות על שרירי הגוף ובעיקר על מצב הרוח ורמת האדרנלין שלכם. רוב הפעילויות מתאימות לקבוצות, וזוהי הזדמנות מעולה להתגבש וליהנות ביחד.