למען ילדים מתמודדי נפש בישראל: הכול על עמותת לב ונפש

גם אנשים שנראים בריאים למראית העין, עשויים להיות כאלה שזקוקים לעזרה כזו או אחרת. הדבר בא לידי ביטוי בעיקר אצל ילדים שמתמודדים עם מצוקות נפשיות ורגשיות. המצוקות הללו לא נראות בעין על גבי הגוף כאמור, אך הן מורגשות בהתנהגות הילד, בתחושה הפנימית שלו ובמה שהוא מבטא כלפי חוץ. עמותת לב ונפש פועלת בין היתר למען ילדים שמתמודדים עם מצוקות ובעיות כאלו.

ילדים מתמודדי נפש בישראל

בישראל קיימים הרבה מאוד ילדים שמתמודדים עם בעיות ומצוקות נפשיות ורגשיות. בשנים האחרונות המודעות לעניין הזה עולה, בין היתר באמצעות עמותות ייעודיות שמציפות את הנושא על ידי אמצעים כמו מחקר, פיתוח ופרסום, אך עדיין התופעה הזאת לא מקבלת את היחס שהיא ראויה אליו מהציבור. הורים רבים בכל ללא מודעים לעובדה שהילדים שלהם, שמתנהגים בצורה שנראית להם לא בסדר, חריגה או לא שמחה, מביעים זאת עקב מצוקה רגשית או נפשית.

מדוע סיוע הוא כל כך הכרחי?

סיוע לילדים הללו הוא הכרחי בצורה מובהקת. ככל שבעיה מסוימת מטופלת מוקדם ככל הניתן, כך היכולת להשפיע עליה היא הרבה יותר גדולה לו הייתה מטופלת בעיה זו בעתיד. בעיות ומצוקות נפשיות יכולות להופיע אצל ילדים כבר עוד מגיל קטן. ככל שהם נושאים את הבעיה הזאת איתם ולא מקבלים סיוע, תמיכה וטיפול, הם יכולים להזיק לנפש שלהם מצד אחד, ומצד השני גם לפגוע בשגרת החיים שלהם, וביחסים שלהם עם הסביבה, מבלי שהם יודעים כיצד הם יכולים להתמודד בעצמם עם מצבם.

ממי אפשר לקבל סיוע?

סיוע לילדים שמתמודדים עם בעיות נפשיות או מצוקות רגשיות ניתן משירותים פסיכולוגיים וגם מטעם המדינה בדמות תמיכה מסוימת, אך גם מעמותות ששמו למטרתן בין היתר לסייע לאותם הילדים, כמו עמותת לב ונפש. עמותה זו מציעה סיוע ותמיכה במגוון של דרכים, כדי לסייע גם לילדים וגם להורים שלהם.

 

 

קבלת ייעוץ

הורים שהילד שלהם מתנהג בצורה שנראית להם חריגה, לא תמיד יודעים שהסיבה לכך היא שבנם סובל ממצוקה רגשית או נפשית. גם הורים שמודעים לכך, לא תמיד יודעים כיצד עליהם לפעול. קבלת ייעוץ מהעמותה יכול לסייע לאותם ההורים להתנהל בצורה שתועיל ותטיב עם הילד שלהם.

רפואה משלימה

בנוסף לטיפול פסיכולוגי שיכול לסייע לילדים שמתמודדים עם מצוקות ובעיות נפשיות ורגשיות, גם טיפולי רפואה משלימה נמצאו ככאלו שיכולים לתת להם סיוע, כחלק ממעטפת טיפולית ששמה את הילד במרכז.

ימי כיף

התמודדות עם בעיה רגשית ונפשית היא לא תמיד פשוטה. גם מבחינה חברתית, ילדים שמתמודדים עם הבעיות והמצוקות שתיארנו יכולים למצוא את עצמם מתקשים ביצירת קשרים חברתיים וכתוצאה מכך גם ביצירת רגעי הנאה. ימי כיף לילדים כאלו מטעם עמותת לב ונפש באים מתוך מחשבה על החשיבות ביצירת סביבה מהנה לילדים האלו.

יצירה והפעלה

העמותה מציעה פעילויות של יצירה והפעלה לילדים עם מצוקות ובעיות נפשיות ורגשיות. יצירה והפעלה לילדים יכולה לסייע להם להתמודד בצורה טובה יותר עם המצוקות שלהם, בצורה של מסגרת שמוצאת להם פנאי ועיסוק.

לסיכום

אם בעבר המודעות למתמודדי הנפש בישראל הייתה נמוכה מאוד, בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מודעים לעובדה שציבור מתמודדי הנפש בישראל הוא משמעותי וזקוק לתמיכה וסיוע. בין כל אלה, נמצאת גם אוכלוסייה משמעותית של ילדים מתמודדי נפש, שזקוקים בצורה הרבה יותר משמעותית לסיוע ולתמיכה בשלב מוקדם של חייהם – דבר אותו הם יכולים לקבל עם עמותת לב ונפש.