טיפול בנקבוביות פעורות: למה זה חשוב וכיצד תעשו זאת?

נקבוביות פעורות הן בעיה אסתטית בעור הפנים שיכולה להיגרם מסיבות שונות. הגורמים למראה של הנקבוביות הפעורות הם גנטיקה, שאפשר להשפיע עליה, גיל, שגורם לירידה באיכות העור, וחשיפה למזהמים ולקרני השמש. למרבה המזל, ישנם שיטות וטיפולים יעילים שיכולים לסייע לתקן את המראה של עור הפנים ולגרום לכם לזהור שוב. במאמר הזה נציג בפניכם את הדרכים לעשות את זה נכון.

הטיפולים למראה עור אחיד

פילינג עם חומצות אלפא-הידרוקסיות ובטא-הידרוקסיות

אחד הטיפולים הפופולריים ביותר הוא שימוש בפילינג לפנים שמכיל חומצות אלפא-הידרוקסיות וחומצות בטא-הידרוקסיות שהן סוגי החומצות הנפוצות ביותר לשימוש קוסמטי. החומצות האלפא-הידרוקסיות מסיסות במים, והן מפרקות את שכבת העור החיצונית שעליה מצטברים תאי עור מתים. השימוש בפילינג עם חומצות מסיר את תאי העור המתים מעור הפנים שעלולים לסתום את הנקבוביות ולהוביל להיווצרות המראה הפעור של הנקבוביות. חומצות בטא-הידרוקסיות הן מסיסות בשמן ומאפשרות חדירה עמוקה יותר לשכבות של העור, והן יכולות להמיס עודפי שומן ולכלוך שעשויים להוביל למראה הלא אסתטי. החומצות הבטא-הידרוקסיות יעילות במיוחד לאנשים בעלי עור שמן או עור הנוטה לאקנה ופצעונים. עוד תכונה של הפילינג המכיל חומצות היא היכולת שלו לעודד ייצור קולגן שעשוי לעזור למצק את עור הפנים ולהפחית את המראה של הקמטוטים והקמטים שעלולים להיות עליו.

הרטינול

טיפול יעיל נוסף בנקבוביות פעורות הוא רטינול. הרטינול הוא רכיב בעל עוצמה שעוזר להפחית את המראה של קמטוטים וקמטים, ויכול אף לעזור לטפל בנקבוביות הפעורות ובמראה שהן יוצרות. הוא עשוי לעזור להגביר את ייצור הקולגן בעור, וכך הנקבוביות עשויות להיסגר ועור הפנים ייראה חלק יותר. בנוסף לעידוד ייצור הקולגן, הרטינול יכול לסייע לווסת את ייצור החלב שהוא אחד הגורמים העיקריים המובילים למראה של הנקבוביות הפתוחות על העור. יחד עם זאת, חשוב לציין כי הרטינול עלול לגרום לתופעות לוואי, כמו יובש ורגישות בעור אם משתמשים בו בריכוזים גבוהים, ולכן ההמלצה היא להתחיל עם מינון נמוך ולהגדיל אותו בהדרגה כשהעור מסתגל לתכשיר. נקודה חשובה נוספת היא להשתמש ברטינול בלילה, ולמרוח קרם הגנה מפני נזקי השמש במהלך היום כדי להגן על העור שעשוי להיות רגיש ופגיע מהשימוש.

מהן הנקודות החשובות לשגרת הטיפוח?

בנוסף לטיפולים אלה, קיימות שיטות נוספות אותן ניתן ליישם כדי להפחית את המראה של הנקבוביות הפעורות. קודם כל, שגרת טיפוח עקבית של עור הפנים יכולה לסייע למראה העור, שטיפת הפנים בוקר וערב מהמזהמים שעלולים להצטבר עליו, עיסוי לעור הפנים שיכול לעודד את התחדשות תאי העור ושימוש בתכשירים שונים לטיפול בנקבוביות וחידוש עור הפנים ותכשירים המותאמים לסוג העור האישי. אופן השימוש במוצרים חשוב לא פחות מסוג המוצרים שבהם משתמשים. לדוגמה, ניקוי עור הפנים צריך להתבצע באמצעות מים פושרים, הניקוי במים חמים עלול להוריד את השמנים הטבעיים של העור ולגרום ליובש שעשוי להוביל לתחושה לא נעימה בפנים, ואף ליצור מראה לא אסתטי. דוגמה נוספת היא ניקוי הפנים בתנועות עדינות ומעגליות באמצעות האצבעות או מוצרים עדינים אחרים המיועדים לעור הפנים. ניקוי העור בצורה הזאת עשוי לסייע להמריץ את זרימת הדם ולהאיץ את החילוף של תאי העור שיכולים לגרום לגוון עור בהיר ואחיד יותר, ולשמור על עור הפנים העדין במהלך הניקוי. בנוסף לאלה, חשוב לשים לב לרכיבים במוצרי הטיפוח שבהם משתמשים, ולהימנע ממוצרים עם כימיקלים חזקים שעלולים לגרות את העור ולהחריף את מראה הנקבוביות הפעורות. מוצרים עדינים או כאלה שהומלצו כמתאימים לעור הפנים שלכם עשויים לסייע העור, בניגוד למוצרים עם כימיקלים חזקים. עוד שיטה לחידוש ולשיפור המראה של עור הפנים היא שימוש במסכות שמיועדות לפנים, השימוש עשוי לגרום למראה אחיד וזוהר של העור. מוצר טיפוח שאתם יכולים להוסיף לשגרת הטיפוח הוא סרום לפנים, הוא עשוי להכיל רכיבים שונים, כמו חומצה סליצילית או רטינול, ולסייע להשיג את המראה האסתטי הנחשק.

 

 

הדרכים להגן על העור מנזקי השמש

הגנה על העור מפני השמש היא חשובה לשמירה על הבריאות של עור הפנים ולמראה יפה יותר שלו. חשיפה לקרני השמש עלולה לגרום נזק לבריאות העור, להופעת כתמים שונים על הפנים, ליצירת קמטים וקמטוטים ולהחרפת המראה של הנקבוביות הפעורות. קרני שמש אולטרה סגולות עלולות להוביל לפירוק הקולגן והאלסטין בעור שגורם להזדקנות מוקדמת, לקמטוטים, לקמטים ולעור נפול. חשוב להשתמש בתכשיר עם מקדם הגנה כאשר יוצאים החוצה כדי להגן על העור החשוף מהשמש ומהנזקים שהיא גורמת. מריחת העור החשוף עשויה להגן מסוגי קרינה שונים, לכן רצוי להשתמש בתכשיר כל שעתיים או בתדירות גבוהה יותר אם עושים פעילויות במים או כאלה שגורמות להזעה. דרכים נוספות להגנה מפני קרני השמש הן חבישת כובע שעוזר להגן על השיער מהחום ועל עור הפנים מהקרניים המסוכנות לו. הדרך המומלצת להימנע מקרני השמש היא שהייה בצל בשעות השיא של היום, וכך לא להיחשף לקרניים המסוכנות שיש בשעות האלה.

לסיכום

נקבוביות פעורות בעור הפנים יכולות לגרום למראה לא אסתטי של העור, אך קיימים תכשירים ושיטות לטיפוח העור שעשויים לעזור למראה העור. שימוש בתכשירים שונים יכול לסייע למראה. פילינג שמכיל חומצות יכול לסייע להיפטר מתאי עור מתים ומשומנים שונים שיש על העור, ורטינול שמעודד חידוש קולגן שיכול לעזור להגיע אל המראה האחיד של עור הפנים. שמירה על שגרת טיפוח היא דרך נוספת לשמור על המראה של העור, ומומלץ להתמיד בה. ובנוסף לאלה, הגנה על העור מפני נזקי קרני השמש יכולה לסייע לשמור על מראה עור אחיד וחלק יותר, בעזרת תכשירים שונים או להימנע מחשיפה לקרניים המסוכנות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.