אור טבעי בבית: כל היתרונות לבריאות שלנו – ואיך עושים את זה נכון?

כשאנו נכנסים לבית חדש שקנינו או בית חדש ששכרנו, אנו לרוב שמים לב לדברים מאד מסוים. למשל, מה הגודל של החדרים, האם יש יותר מחדר שירותים אחד והאם המקלחת והשירותים מופרדים או מחוברים, או בודקים את גודל המרפסת או החצר. עם זאת, יש דבר אחד חשוב מאד שרבים לא מקפידים לעשות ובהמשך מגלים כי בהחלט כדאי היה לשים על זה דגש, וזהו מצב התאורה הטבעית בבית. אנחנו אומנם מבלים את חיינו בניסיונות להתרחק מהשמש ולהתמגן מפניה, אבל צריך לזכור שיש לה גם הרבה מאד יתרונות בריאותיים, ולכן חשוב מאד לדאוג שאור השמש יוכל להיכנס לבית בכל פעם שנרצה זאת ולזכור שזה דבר חיובי מאד. על כן, אנו רוצים להסביר בדיוק למה זה חשוב ולמה זה טוב לבריאות שלנו, וכן להסביר איך עושים את זה נכון.

יותר ויטמין D יותר טוב

הדבר הראשון שצריך לדעת זה שלאור השמש יש תפקיד חשוב הקשור באופן ישיר בבריאות הגוף שלנו. גופינו זקוק לרכיב שנקרא ויטמין D, ואחת הדרכים הטובות ביותר להשיג אותו הוא דרך חשיפה לאור השמש, שמגבירה את הייצור הטבעי שלו בגוף. על כן, חשוב מאד להיחשף במידה מסוימת לאור השמש על בסיס קבוע ולעודד את היצירה של ויטמין D. דרך אחת להשיג את זה באופן קבוע בבית שלכם, היא לדאוג לתריסים ווילונות חשמליים איכותיים שיאפשרו לכם שליטה באור השמש ברמה הכי גבוהה שיש. יש לבחור מנוע לווילון חשמלי שיעשה את העבודה בצורה טובה ורצוי ללכת על מוצר איכותי ואמין שיחזיק לשנים ארוכות, כך שתוכלו להחליט בקלות בכל רגע כמה אור וכמה צל אתם רוצים שיהיו ולא תצטרכו להתעסק בתיקונים והחלפות. כך למעשה תוכלו לפתוח מעט את הווילון בכל יום, לקבל את מנת הוויטמין שלכם וללכת על הצללה כשאתם מרגישים שזה מספיק.

אור טבעי בבית: כל היתרונות לבריאות שלנו - ואיך עושים את זה נכון?

הכינו את הגוף לקיץ

מה שקורה בקיץ, זה שכמעט כולם רוצים להשתזף ולהנות מהמראה השחום, ואחרי תקופת החורף שבא כמעט ולא באנו במגע עם אור השמש, רצים לים ונחשפים בצורה מסוכנת שגורמת לכוויות ועלולה להיות אפילו חמורה יותר מזה. על מנת שהגוף שלנו יהיה מוכן לשמש החזקה של הקיץ, צריך להכין אותו בהדרגה לתקופה הזו, וזו עוד אחת מהסיבות למה אור שמש טבעי בבית הוא כל כך חיוני וחשוב לבריאות שלנו. אם אתם לקראת בניית בית פרטי, חשוב לדאוג לכך מראש. כלומר, לכוון לכך שחללי המחייה המרכזיים יהיו כאלו שאור השמש הטבעי מגיע אליהם בקלות ולבנות חלונות גדולים עם אפשרויות להצללה, כך שתוכלו לבחור בכל רגע נתון את מידת האור הטבעי שנכנס אליכם הביתה.

בריאות הנפש

מחקרים רבים בתחום מראים כי שהייה בחללים סגורים ואטומים לאור השמש במשך שעות ארוכות משפיעה לרעה על הנפש ועשויה לגרום לתופעות כמו מתח, חרדה ודיכאון. זוהי הסיבה אגב שגם אסירים בכלא מקבלים זמן יומי בחצר מדי יום וזה משהו שחשוב שכולנו נזכור. אור שמש טבעי שמציף את הבית בהחלט יעזור לנו להרגיש טוב יותר, ואפילו מחוברים יותר לטבע, אפילו שאנחנו נמצאים בתוך הבית. עוד דרך פשוטה להגדיל את כמות האור בבית, היא לשים בו כמה מראות שיאפשרו לקרניים להגיע בקלות ממקום למקום.

לסיכום הדברים – אור השמש הטבעי הוא חשוב מאד לבריאותנו, ולכן זה בהחלט נכון לדאוג שתמיד יהיה מספיק אור בבית של כל אחד.