שומרים על השיער בחום של ישראל: טיפים מועילים וטעויות שכדאי להימנע מהן

ואיך פתאום החום עולה: כך תוכלו לשמור על השיער בחום של מדינת ישראל

מדינת ישראל ידועה בהיותה מדינה חמה ברוב ימות השנה. השמש המשפיעה מאוד על מצב הרוח אבל היא גם פולטת קרני UVA המזיקים לעור אבל גם לשיער.  בדיוק כמו שאתם מקפידים למרוח קרם הגנה על הגוף, כך חשוב להגן על השיער מפני הקרניים המזיקות המשפיעות על חוזק השיער ועל הגוון של השיער שנוטה להתבהר כתוצאה החשיפה הממושכת. בכדי לסייע לכם להתמודד עם התופעות של הקיץ הישראלי ולעבור אותו בשלום, ריכזנו בעבורכם את מיטב הטיפים לטובת הגנה על השיער ושמירה על בריאותו באמצעות טעויות שכדאי להימנע מהן. מוכנים? בואו נתחיל!

שימוש במחליק שיער שאינו איכותי

מחליק שיער הוא חלק בלתי נפרד מהרגלי הטיפוח של לא מעט נשים, בייחוד בתקופת הקיץ שגורמת לתופעה של התנפחות השיער בעקבות לחות גבוהה. עם זאת, מחליק שיער שאינו איכותי עשוי לגרום לנזקים חמורים לשיער אבל גם לשורש. על כן, חשוב לבחור מחליק שיער איכותי ובטיחותי המאפשר לווסת את הטמפרטורות, עד ל 180 מעלות לכל היותר. זאת ועוד, רצוי לרכוש מחליק העשוי מלוחות קרמיים שגם שומרים על השיער וגם מאפשרים להימנע מחשמל סטטי כמו גם שחיקה של סיב השיער.

עיטוף השיער באמצעות מגבת

הפעולה של עיטוף השיער באמצעות מגבת היא פעולה נפוצה שרבים מבצעים מיד לאחר המקלחת. עם זאת, הפעולה הפשוטה הזו עלולה לגרום לנזק בעקבות הפעלת לחץ של המגבת על השיער. על כן ההמלצה היא לספוג היטב את השיער באמצעות מגבת ללא פעולה של עיטוף, ומיד לאחר מכן למרוח סרום על קצוות השיער לטובת שיקום והחדרת לחות.

שומרים על השיער בחום של ישראל: טיפים מועילים וטעויות שכדאי להימנע מהן

חפיפה בתדירות גבוהה

חפיפה בתדירות גבוהה בקיץ מסירה את השומן הטבעי של השיער ובהתאם לכך גורמת לשיער להיראות יבש ופגום. העדיפו לחפוף יום כן יום לא ובמידה והשיער שלכם נוקשה מומלץ לחפוף באמצעות שמפו בלבד פעם אחת בשבוע. בנוסף, מרכך עלול לגרום לקשקשים כמו גם שחיקה מהירה יותר של הקצוות ועל כן עדיף להשתמש פעם בשבוע במסכת הזנה איכותית במקום במרכך.

הימנעות מביקור במספרה

אחת הטעויות הבולטות בקיץ ובכלל היא להימנע מהגעה למספרה לטובת תספורת. גזירת קצוות היא חשובה מאוד לטובת עידוד תהליך צמיחת השיער, בוודאי בתקופת הקיץ. למרות החשש חשוב לדעת כי גזירה של קצוות היא חלק בלתי נפרד מתהליך של טיפוח ועל כן הימנעות מביקור במספרה בתקופה החמה עלולה להוביל להופעה מואצת של קצוות מפוצלים.

כיצד לנצל את התקופה החמה לטובת טיפוח השיער?

כאמור, ישנן לא מעט טעויות שרבים עושים בזמן תקופת הקיץ. אם אתם רוצים להימנע ממצב של שיער יבש ונשירת שיער מואצת, רצוי קודם כל לסגל הרגלי טיפוח נכונים המבוססים על בחירה של שמפו איכותי וכן מסכה לשיער אשר מאפשרת להחדיר לחות שהינה הכרחית מאוד בעבור שיער יבש. נוסף לכך, הקפידו לסיים את המקלחת עם מים קרים מאחר ושטיפה במים קרים סוגרת את הנקובוביות כמו גם מכווצת את המעטפת ששומרת על השיער. העדיפו שלא לאסוף את השיער באמצעות מגבת אלא לתת לו להתייבש באוויר, כמו גם להשתמש באופן קבוע בכובע. לאחר בילוי בים או בבריכה רצוי לשטוף מיד את השיער במים מתוקים מאחר וכלור ומי הים גורמים ליובש נוסף. באמצעות הצעדים הפשוטים הללו תוכלו ליצור תמהיל טיפוח מדויק המאפשר לעבור את הקיץ בשלום ועם שיער מלא ברק.