מערכת הבריאות בפורטוגל: כל הזכויות שמגיעות למחזיקי דרכון פורטוגלי

בשנים האחרונות התפתחה מערכת הבריאות בפורטוגל, וזאת לאחר שנים רבות שבהן מערכת הבריאות של המדינה נחשבה לפחות מפותחת ביחס למדינות מערב אירופה. נמצאים בהליך של הוצאת דרכון? אלו כל הזכויות שמגיעות לכם לאחר קבלתו.

עתידים להוציא דרכון פורטוגלי? להלן כל המידע אודות מערכת הבריאות במדינה

יותר מ 10,000 ישראלים קיבלו מאז שנת 2015 דרכון פורטוגלי, כל זאת בזכות תיקון לחוק שעבר מתוך מטרה לתקן את העוול ההיסטורי של גירוש יהודי ספרד ופורטוגל. למעשה, באמצעות הליך מקוצר שבמסגרתו נדרש להוכיח זכאות לאנוסי ספרד ופורטוגל כל יהודי מעל גיל 18 זכאי לקבל את הדרכון, ובהתאם לכך גם את היתרונות הגלומים במגורים במדינה מתפתחת שנמצאת במגמת התפתחות אדירה – בייחוד בפן הבריאותי. אם אתם בדיוק נמצאים בהליך של הוצאת דרכון כדאי לדאוג למימוש הזכאות של הילדים, מתוך מטרה כי גם הילדים שלכם יוכלו להנות משירותי הרפואה המתקדמים אותה מציעה פורטוגל. למעשה, תוחלת החיים במדינה היא בין הגבוהות בעולם – בממוצע 81.12 שנים, מה שמעיד בהחלט על איכות שירותי הרפואה אותם אתם וילדכם תוכלו לקבל בהתאם לקבלת הדרכון הפורטוגלי אותו מומלץ לקבל כבר עכשיו, לפני הקשחת התנאים בפני ישראלים.

רפואה בפורטוגל: כל מה שרציתם לדעת

יותר ויותר ישראלים בוחרים שלא להחזיק בדרכון ליתר ביטחון אלא לבצע מעבר לתקופה קצרה או ארוכה למדינה לצרכי עבודה, לימודים ועוד. בכל הקשור לשירותי הרפואה, ניתן בהחלט לומר כי פורטוגל ביצעה קפיצת מדרגה משמעותית בעשור האחרון – לא מעט בזכות מתן שירותי רפואה איכותיים אותם ניתן לקבל במסגרת של שני מסלולים: רפואה ציבורית ורפואה פרטית. כאזרחי פורטוגל (מתוקף קבלת הדרכון) אתם זכאים לקבל שירות רפואי בחינם הכוללים בין היתר ביקור רופא במרפאה, אשפוז בחינם בבית החולים, אפשרות לתאם תור לכם ולילדים אצל רופאים מומחים מהשורה הראשונה כמו גם טיפולי שיניים מלאים. שימו לב כי חלק מהטיפולים ניתנים בחינם ואילו אחרים מסובסדים באופן משמעותי. זאת ועוד, בני הגיל השלישי בפורטוגל זוכים ליחס מיוחד ולכן כל אזרח מעל גיל 65 זכאי לקבל את כל התנאים הסוציאליים והרפואיים, ללא עלות ועם סיוע מצד רופא צמוד בתוך הקהילה. בעבור ישראלים, קבלת שירותי רפואה בפורטוגל מהווים הזדמנות לא רק לקבל מערך רפואי תומך אלא גם תמיכה מצד הקהילה. הקהילה היהודית פורטוגל ובפרט בליסבון נחשבת לחמה ואוהדת ועל כן המלצות אודות רופאים מומחים כמו גם תיאום תורים ניתן לבצע דרך הקהילה, ובכך ליצור מערך רפואי זמין ויעיל – בהתאם לזכויות שמגיעות למחזיקי דרכון פורטוגלי וישראלים בפרט.

מערכת הבריאות בפורטוגל: כל הזכויות שמגיעות למחזיקי דרכון פורטוגלי

רכישת ביטוח לאומי לטובת קבלת שירותי רפואה

בדומה לישראל גם בפורטוגל נדרש לשלם דמי ביטוח לאומי (וחשוב מאוד לבדוק האם יש לכם פטור מדמי ביטוח לאומי בישראל במקביל לתשלום בפורטוגל). דמי הביטוח הלאומי נמוכים באופן משמעותי מאשר כאן בישראל, כאשר ישראלים שמתגוררים במדינה לפרק זמן קצר ובוודאי ארוך מעדיפים לבצע רכישה של ביטוח רפואי פרטי. מדובר בשירותי רפואה מתקדמים המאפשרים לכם לקבל טיפול איכותי מצד רופאים מומחים בזמן המתנה קצר יותר כמו גם לבחור את המנתח שלכם – במידה ואתם נדרשים לעבור ניתוח.

לסיכום, בתי החולים בפורטוגל נחשבים לטובים מאוד ומערך התמיכה הרפואית הכול בין היתר את חדרי המיון, אשפוז וניתוח מעולים. העומס בבתי החולים נמוך באופן יחסי וזאת בשל מתן שירותי רפואה איכותיים המתבצעים באמצעות צוות מסור של רופאים ואחיות הדוברים גם שפות נוספות. עם זאת, במידה ובחרתם לבצע רכישה של ביטוח פרטי שימו לב כי העלות גבוהה, ועל כן צריך לקחת את הפרמטר הזה בחשבון – מעבר לקבלת שירותי רפואה בסיסיים דרך הרפואה הציבורית המצוינת של פורטוגל.