מחזקים את הנפש: כל הסיבות שלכם לקרוא ספרי קבלה

מתעניינים בעולם הרוח היהודי? חשוב לכם להעשיר את הידע שלכם ולהיכנס לתוך נבכי הסוד היהודי? ובכן – אם אתם עדיין לא קוראים ספרי קבלה אז אולי הגיע הזמן. איך הפכה הקבלה מטרנד לאחד מתחומי הידע המעניינים ביותר שסוחף אחריו אלפים חדשים מדי שנה? איך ניתן היום לרכוש ספרי קבלה ואיך אפשר ללמוד יותר על התחום? אם יצא לכם להתעניין בנושא הזה בעבר, כאן תוכלו למצוא מידע חשוב שיעזור, ואם אתם עדיין לא מכירים את ספרי הקבלה ורוצים חיזוק אמיתי לנפש וחיבור לבריאה, אז כדאי גם להמשיך ולקרוא.

מהם ספרי קבלה?

אז קודם כל חשוב להבין שהקבלה היא בעצם תורת הסוד והמיסטיקה ביהדות. לתורה הזו יש שורשים עמוקה במחשבה היהודית והיא מתחילה כבר מתקופת המיסטיקה הקדומה של ספרות ההיכלות והמרכבה. עיקר גיבוש תורת הקבלה היא בפרובאנס של המאה ה-13 ומאז ועד היום יש לה השפעה רבה ביותר על חיי הרוח היהודיים. בחלוף השנים הוציאה תחת ידה תורת הקבלה אינספור ספרים וכתבים שמביאים את היסודות ההלכות ועיקרי התורה ושהמוכר שבהם הוא ספר הזוהר (עליו נדבר בהרחבה בהמשך). בעבר התורה נחשבה לשנויה במחלוקת וקשה היה להשיג את הספרים השונים, אך עם פריחת תנועת הקבלה הפכו הספרים למבוקשים ופופולריים. כיום אפשר להשיג ספרי קבלה בקלות באינטרנט דרך אתרים נהדרים כמו אתר אוצר ספרים וזוהי גם הדרך המהירה והמשתלמת יותר מבחינת המחיר.

 

 

למה לקרוא ספרי קבלה:

החיבור הרוחני:

הטקסטים של ספרי הקבלה נחשבים על ידי רבים כטקסטים רוחניים רמי מעלה. אתם מוזמנים לשאול כל מי שקורה אותם ואפילו לא מבין עד הסוף את המשמעות, עד כמה עצם הקריאה מחזקת את הנפש ומקרבת אותנו אל הבורא. אם אתם רגילים לקרוא כתבי קודש, להתפלל וללמוד, אלו בהחלט ספרים שכדאי לכם להכיר.

כדי להבין את ההלכה:
ספרי הקבלה מתכתבים באופן ישיר עם הלכות שונות, מבארים אותן ומאירים אותן מכיוונים שונים. ספרי קודש זוהי הדרך של כל יהודי מאמין להבין טוב יותר את מהות היהדות והמצוות וספרי הקבלה בהחלט מאפשרים זאת בצורה נהדרת.

כי זה מעניין:

יכול מאד להיות שלא את כל הטקסטים בספרים תבינו, אבל סביר להניח שכן תבינו חלקים נרחבים בצורה טובה וברורה. הספרים מביאים תכנים מעניינים, דרך שירה, סיפור ואגדה ומספקים נקודת מבט חדשה על אלמנטים שונים בחייהם של בני ישראל ובני הדת היהודית.

ספר הזהר

ספר הזוהר נחשב לספר המרכזי של תורת הקבלה והוא התפרסם לראשונה במאה ה-13 בספרד. הספר מייחס את רוב הדרשות לרבי שמעון בר יוחאי. הוא מכיל מדרשים על התורה שרובם בארמית המחולקים בצורה מסודרת לפי פרשת השבוע. הספר עוסק באופן ישיר בעולמות העליונים ובחיבור המיסטי של כל אדם עם ה' והוא כתוב בצורה מסתורית ומרתקת.

אפשר גם ללמוד את התחום

כיום ישנם לא מעט רבנים ומורים שלמדו את תורת הקבלה לעומק ומעבירים את המידע שלהם הלאה אל אנשים אחרים. אם אתם מתעניינים אפשר בהחלט להתחיל עם רכישה של כמה מהספרים החשובים וחשוב לדעת שתוכלו כמובן ללכת לשיעורים ואפילו ללמוד דרך הרצאות חופשיות לצפייה ביוטיוב.

לסיכום

אם אתם מחפשים דרך נפלאה ובלתי אמצעית לחיזוק הנפש שלכם ועולם הרוח, ספרי הקבלה זה בהחלט משהו שכדאי להכיר ושווה להתנסות בקריאה בהקדם.