מאפינס בריאים? יש דבר כזה: כך מכינים את הקינוח בגרסה הבריאה (והלא פחות טעימה)

מאפינס בריאים

מאפינס הוא ללא ספק אחד הקינוחים הטעימים שאהובים על רבים. מדובר בעוגות קטנות ואישיות שאפשר להכין אותן במגוון וריציות: החל ממתכונים פשוטים כמו מאפינס שוקולד, וניל או פירות יער ועד למאפינס מפוארים יותר שכוללים זילוף של קצפת וכל מיני תוספות וממרחים מעל. עד כאן זה נשמע נהדר וטעים – אבל מה קורה כשאנו מתחילים לשמור על הבריאות ועל הגזרה? ובכן, ולא צריך להתנזר מהנאות החיים כמו קינוחים טעימים, אלא שניתן לעשות מספר התאמות שיהפכו את המנה שלכם, ובמקרה הזה את המאפינס, לבריא יותר. ולכן, במאמר זה נציג עבורכם מספר טיפים שיהפכו את המאפינס שלכם לבריא. נציין כאן שבאופן כללי, אם רוצים לשמור על בריאות וגזרה, רצוי לבשל בבית ובפרט לאפות בבית, וכן להימנע מכל מיני מוצרים קנויים, משום שבבית יש לנו שליטה בכמויות השמן והסוכר.

הציוד שאתם צריכים – ממנג'טים ועד למיקסר

לפני שמחממים תנורים ומתחילים להכין את המאפינס, חשוב שנבין קודם איזה ציוד נצטרך. קודם כל, כדי להכין את הבלילה נצטרך להצטייד במיקסר (ידני או רגיל) או לחלופין במטרפה טובה, אם אין לכם מיקסר בבית. תצטרכו גם קערה לערבוב הבלילה, ותבנית שבה תשימו את המאפינס בתנור. כמו כן, נצטרך לקראת האפייה מנג'טים ועטרות שאליהם ניצוק את הבלילה שהכנו. המנג'טים ייכנסו לתוך תבנית המאפינס. אגב, כיום ניתן למצוא מגוון מנג'טים צבעוניים ובהדפסים שונים, ולכן אם תרצו להכין את הקינוח למשפחה ולחברים או לאירוע כלשהו, זה יכול להוסיף לסגנון של השולחן.

טיפים למאפינס בריא

אחרי שיש לנו את כל הציוד המתאים, אפשר להתחיל בהכנה. חשוב לציין שאין כאן מתכון מדויק להכנת מאפינס, אלא מספר טיפים שיוכלו להפוך את הקינוח לבריא יותר. בהכנת מאפינס חשוב לעקוב אחר מתכון מדויק או להתייעץ עם אנשים שמכירים את דרך ההכנה.

המרת הקמח

אנשים רבים שמנסים לשמור על גזרה נאה ועל הבריאות (וכן אנשים שאלרגיים לגלוטן) משתדלים להימנע לרוב כמה שיותר מקמח לבן ומוצריו. ולכן, אם נרצה להכין מאפינס בריא, נוכל להמיר את הקמח הלבן במוצר אחר. החלופות האפשריות העיקריות לכך הן קמח שיבולת שועל וקמח כוסמין. בכמויות הנכונות וביחס הנכון בין הקמח לנוזלים בבלילה תוכלו לקבל מאפינס נהדר ונימוח.

הפחתת סוכר

סוכר לבן בכמויות גדולות ידוע כמוצר שאינו בריא: צריכה גבוהה של סוכר עשויה לגרום להשמנה וכן לבעיות בריאותיות שונות. אם כן, כדי לשמור על הבריאות כדאי להפחית בכמויות הסוכר. ולכן, אם מצאתם מתכון כלשהו, הן של מאפינס והן של קינוח אחר, תנסו להפחית בכמות הסוכר הנקובה במתכון. למשל, אם מבקשים לשים כוס וחצי סוכר, אפשר בתור התחלה לשים רק כוס סוכר, ובפעם הבאה שמכינים לנסות לשים חצי כוס סוכר. כך ניתן לבדוק האם המאפינס טעים וגם ליצור מין הדרגתיות.

הוספת פירות

אם הפחתם סוכר מהמאפינס שלכם ואתם רוצים להחזיר מתיקות נפלאה ועדינה לקינוח, חשוב שתדעו כי אתם יכולים להוסיף פירות. למעשה תוכלו להוסיף כמעט כל פרי אפשרי למאפינס, וזאת בהתאם לטעם האישי שלכם ולמתכון – זה יכול להיות פירות טריים, אבל גם פירות יבשים או פירות קפואים. כך למשל, אפשר להוסיף פירות יער (קפואים או טריים) למאפינס וניל ואפילו למאפינס שוקולד. תוכלו להכין מאפינס בננה, ולמעשה למעוך את הבננות לתוך הבלילה ולקבל מאפינס בננה טעים במיוחד. גם הוספת צימוקים או חמוציות יבשות יכולה להיות מתאימה ומגוונת לאוהבי הפירות היבשים.

לסיכום

לאירוע, לאירוע, לנשנוש ואפילו לארוחת ביניים – מאפינס הוא הפתרון המושלם למשהו מתוק וטעים, ועכשיו גם בריא. בהצלחה ובתיאבון!