המדריך לסטייקים: למה כדאי לשלב אותם בתפריט?

סטייק איכותי מהווה מקור מעולה לחלבון וברזל. למרות שרבים סבורים כי סטייקים שמורים רק לחגיגות או יום העצמאות, מחקרים שנערכו בשנים האחרונות העלו כי לסטייק יש חשיבות עצומה מבחינה בריאותית – כפי שנסביר כעת במדריך.

המאכל הלאומי: מדוע חיוני לשלב בשר בתפריט?

הקהל הישראלי אוהב מאוד בשר, וליתר דיוק – סטייק. מדובר באחד התענוגות הגדולים ביותר, הן בשל העסיסיות של הסטייק והן בשל הטעם העז שנשאר גם זמן רב בפה. עם זאת, בשנים האחרונות מתרבים הקולות של הפחתה בצריכת הבשר בעקבות שומן רווי, אולם הימנעות מבשר ובייחוד מסטייקים עלולה להוביל לבעיות בריאותיות, החל מהיחלשות השרירים ועד נשירת שיער. למעשה, חשוב להבין כי לנתח בשר איכותי ממנו אפשר להכין סטייקים יש תרומה עצומה לבריאות – החל מחלבון איכותי ועד למינרלים ואבץ שלהם יש תפקיד מרכזי בתפקוד תקין של הגוף. בנוסף לכך, בבשר יש ריכוז גבוה של ויטמינים וחומצות אמינו ועל כן ניתן בהחלט לומר כי בבשר יש רכיבי תזונה משמעותיים מאוד, ועל כן הוא צריך להוות חלק מהותי מהתפריט, כפי שגם ממליצה האגודה לבריאות הציבור. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי צריכה של בשר צריכה להתבצע במתינות ותוך שימת דגש על בחירה של נתחי בשר עם שומן רווי נמוך כמו דנבר, פיקניה ושייטל. כיצד תוכלו לשלב את הסטייק בתפריט? להלן הפרטים.

כיצד לשלב את הסטייק בתפריט?

כאמור, היכולת שלכם לשלב את הבשר בתפריט היא חיונית לבריאות – גם של מבוגרים בוודאי של ילדים. החדשות הטובות הן שכיום ניתן לבצע רכישה של בשר טרי אותו ניתן לרכוש כאשר הוא נקי משומן. ההעדפה שלכם צריכה להיות באופן כללי בשר טרי ולא בשר קפוא, וזאת מתוך מטרה לקבל את כל היתרונות הבריאותיים עליהם פירטנו בתחילת המדריך. על מנת לסייע לכם להרכיב את המנות המושלמות בעבור ארוחות בוקר, צהרים וערב – להלן ההצעות שלנו:

סטייק דנוור עם תפוחי אדמה אפויים

דרך מצוינת לשדרג את ארוחת הצהריים היא באמצעות שימוש בנתח דנבר שנחשב לאחד הנתחים האיכותיים ביותר. כאן יש מתכון מצוין לסוג הנתח הזה, ומדובר בדרך מעולה לתקתק ארוחת צהרים או ערב שהיא גם בריאה וגם משביעה.

המדריך לסטייקים: למה כדאי לשלב אותם בתפריט?

סטייק עם ביצה

אחת מארוחות הבוקר האהובות ביותר על אמריקאים היא סטייק עם ביצה. עם זאת, האמריקאים נוטים להכין את את ארוחת הבוקר שלהם ביחד עם הום פרייז, אולם במתכון הזה ניתן בהחלט להשתמש בנתח של שייטל (נתח רזה באופן יחסי) ביחד עם ביצת עין וסלט, ויש לכם ארוחת בוקר מושלמת.

סלט סטייק

דרך מעולה לשלב את הסטייק בתפריט היא באמצעות סלט ירקות אליו מוסיפים גם חתיכות של בשר סינטה. מדובר במתכון אותו ניתן להכין בקלות ובתוך כ 10 דקות בלבד. המתכון של גורדון רמזי נחשב לאחד המתכונים הטובים והקלים ביותר שבהם ניתן להיעזר, ועל כן מדובר בדרך מצוינת לחדש ולהשתמש בבשר באופן יצירתי.

לסיכום, שילוב של בשר בתפריט מהווה חלק בלתי נפרד מתזונה נכונה ואורח חיים בריא. כפי שציינו, מחקרים רבים הוכיחו כי לבשר איכותי יש חשיבות עצומה מבחינה בריאותית, בייחוד בכל הקשור לברזל. כאשר רמות הברזל נמוכות יש לכך השפעה ממשית על הבריאות ועל הסיכוי לפתח אנמיה, ועל כן שילוב של נתחי בשר איכותיים אותם רוכשים כאשר הם טריים מהקצב מהווה את הדרך הטובה ביותר לגיוון של ארוחות כמו גם יצירת איזון מבחינת תמהיל הארוחות. השמיים הם הגבול ועל כן מומלץ בהחלט להיכנס לאתרים מתמחים בבשר, לבחור מתכונים ובכך לשדרג את הארוחות – ואף הבריאות.