לא רק אופנה חולפת: טרנד הוויטמינים ותוספי התזונה כאן כדי להישאר

וויטמינים ותוספי התזונה

אחד הטרנדים הבריאותיים החזקים ביותר הוא זה של תוספי המזון. מדובר בשם כללי למגוון חומרים שונים אשר אנחנו נוטלים באופן מרוכז ולא כחלק מארוחה, חטיף או משקה. תוספי המזון התחילו את דרכם אצל ספורטאים. אלו גילו שניתן לצרוך חומרים אשר דרושים לגוף באופן פרטני ולא להסתמך על מזונות שונים אשר יכילו אותם. היתרון בכך הוא שצריכה של מזון רק בשביל לקבל חומר מסוים היא גם מסובכת ויקרה וגם עלולה לגרור לצריכה של דברים שלא נרצה כמו פחמימות במידה מוגזמת או שומנים מין החי.

היתרונות הללו כמו גם המלצות שונות של רופאים באשר לתוספי מזון שונים הפכו את הטרנד ממשהו חולף לתופעה שלא עומדת להיעלם בקרוב. בהמשך הכנו סקירה של תוספי המזון הפופולריים.

אומגה 3

זהו תוסף התזונה הנמכר ביותר כיום. בארצות הברית הוא נצרך בכמות זו או אחרת על ידי יותר ממחצית האוכלוסייה. בישראל האומגה 3 גם כן קנתה לה מקום של כבוד. מדובר בשם כולל לשלושה סוגים שונים של חומצות שומן. השתיים הראשונות מגיעות מדגים ונקראות EPA ו DLA ואילו השלישית הנקראת ALA היא ממקור צמחי. לאומגה 3 על סוגיו השונים יש השפעות חיוביות על מגוון רחב של תחומים: על בעיות לב, על הראיה, מניעת דיכאון, ריכוז משופר, התפתחות של ילדים ועוד השפעות רבות אחרות. לא פלא שזהו התוסף הנפוץ ביותר…

ויטמין D

זהו אחד הוויטמינים הפופולריים ביותר כתוסף מזון. אצל מבוגרים הוא יכול מאד להועיל במקרה של בריחת סידן מהעצם. יש לו תפקיד חשוב בוויסות של שיווי המשקל. לוויטמין D יש תפקיד מרכזי במערכת החיסונית וביצירת נוגדנים בכמות מספקת. הוא עוזר למנוע סוכרת, מפחית את הסיכון לכמה סוגי סרטן ועוזר גם נגד בעיות לב שונות. הוויטמין הזה הוא מושא המחקר של עוד הרבה מחקרים ברחבי העולם ובטוח שנשמע על עוד השפעות חיוביות רבות שיש לו.

Vitamin D

פרוביוטיקה

כאן מדובר בחיידקים אשר להם יש השפעה חיובית על הגוף שלנו. הם יכולים להגן מפני מחלות זיהומיות בכלי הנשימה. החיידקים הללו מתחברים אל הקולטנים במקום החיידקים אשר יכולים לחולל מחלה. בכך, נמנעת ההדבקה עוד לפני שהחלה. התוסף מומלץ במרשם של רופא לילדים.

ויטמין C

זהו אולי הוויטמין הכי מוכר ונצרך שיש. רבים מייחסים לו חשיבות בהתמודדות עם שפעות ואפילו צינון. הנושא טרם הוכרע. מה שכן ידוע הוא שזוהי מולקולה אשר משתתפת בהרבה מאד תהליכים חשובים בגוף. זה הופך את הוויטמין C לחומר בעל השפעה על תחומים רבים – כלי דם, סרטן, עיכול ועוד..

ויטמין B 12

זהו חומר חיוני אשר נחוץ לגוף בכדי לייצר את שרשראות הDNA וגם הRNA שלו. לוויטמין הזה יש השפעה רבה על חלקים חיוניים בגוף כולל מערכת העצבים והמוח. את וויטמין B12 ניתן לקבל רק ממקור מן החי. לכן בדרך כלל הוא יהיה אידיאלי עבור צמחונים או טבעונים.