ארומתרפיה

במאמר הזה נעסוק בתחום ריפוי וטיפול אלטרנטיבי אשר יכול להתאים לרבים מאיתנו להתמודדות עם מצבים שונים של מצוקה בגוף או בנפש. נקדים ונאמר שזהו תחום הנחשב לפסאודו-מדע, כלומר הוא לא הוכח אף פעם במחקר מדעי. לכן, בכל בעיה גופנית או נפשית נמליץ ללכת קודם לכן לרופא או פסיכולוג מוסמך או מוסמכת כאשר ארומתרפיה יכולה להיות טיפול משלים נהדר. לארומתרפיה יש היסטוריה ארוכה, כאשר כבר המצרים הקדמונים השתמשו בתמציות ריחות לטיפולים וטקסים דתיים פגאנים.

כיום, המטפלים בארומתרפיה יכולים לתת מגוון רחב של שמנים בשילובים שונים למגוון של בעיות, בואו נבין את התחום המעניין הזה:

יסודות הארומתרפיה

מקובל לחלק את הבסיס של הארומתרפיה לשלושה חלקים או שלושה יסודות שונים:

הארומתרפיה נחלקת לשלוש דיסציפלינות שונות המשלימות זו את זו. הראשונה היא ארומתרפיה ביתית. מדובר כאן על הדרכים והשיטות לריפוי ביתי על ידי מי שאינו בעל מקצוע. השנייה היא ארומתרפיה קלינית. אלו המתכונים לתערובות השונות הניתנות בטיפול מקצועי וכחומר טיפול אלטרנטיבי. לבסוף, ארומקולוגיה הוא התחום העוסק במתן טיפול ארומתרפיה בשביל טיפול עם אלמנטים פסיכולוגיים.

ארומתרפיה

 דרכי טיפול

ניתן להשתמש בארומתרפיה בדרכים שונות. הרעיון הבסיסי הוא לצרוך שמנים אתרים. אלו שמנים המופקים מצמחים שונים וטבעיים, לדוגמה: לבנדר, אקליפטוס, עץ התה ועוד מאות אחרים. לרוב השמנים מיוחסות תכונות של נוגדי חמצון, נוגדנים למחלות שונות ובעלי יכולות טיפול בבעיות ספציפיות.

שיטות הטיפול נחלקות לפי הדרך בה צורכים את השמנים האתרים:

 

השמנים האתרים ידועים כבר זמן רב לאנושות. חוש הריח הוא אחד החזקים אצל היונקים כאשר כל אחד מאיתנו יכול לזכור מאות ריחות שונים אחד מהשני. טיפול בשמנים אתרים יכול להביא לתוצאות חיוביות, לשיפור ההרגשה, עליה באנרגיות ואפילו שיפור במצב הרוח.