גוף ונפש כיחידה אחת: הכירו את יתרונותיה של הרפואה הסינית

הרפואה הסינית מתבססת על טיפול ומניעה של מצבים בריאותיים על ידי טיפולים טבעיים כמו דיקור סיני, שיאצו ותזונה מאוזנת. בקליניקה של גל ואדיר תוכלו לקבל ייעוץ, הכוונה וטיפול המתבססים על העיקרון לפיו בעיה רפואית משמעותה בעיה בזרימת האנרגיה בגוף. במאמר שלפניכם נסביר על הרפואה הסינית ונפרט על הקליניקה והטיפולים שהיא מציעה.

הקליניקה של גל ואדיר – רפואה סינית ושיאצו

הקליניקה של גל ואדיר מציעה מגוון רחב של טיפולים המבוססים על הרפואה הסינית. ישנם שני סניפים, בירושלים וצור הדסה, בהם תוכלו לקבל טיפולי שיאצו, דיקור סיני, ייעוץ תזונתי ועוד. בביקור הראשון בקליניקת גל ואדיר רפואה סינית ושיאצו עורכים אבחון של מצב המטופל ולפיו בניית אסטרטגיית טיפול רלוונטית. בקליניקה תוכלו לקבל מענה וטיפול לבעיות כמו דלקת אוזניים, תסמונת קדם וסתית ותמיכה בתהליך פוריות.

מה זה רפואה סינית?

הרפואה הסינית מטפלת בכל סוגי המחלות, משום שלפיה הטיפול צריך להתמקד בכל הגוף ולא רק באיבר או אזור מסוים. זוהי רפואה מונעת המדגישה את חיוניות הנפש והגוף, במטרה להגיע לחיים מאוזנים ובריאים יותר. לפי תורת הרפואה הסינית, האדם הוא פרט המורכב מחלקים שונים שמשפיעים אחד על השני ומאזנים אחד את השני. אם האיזון מופר הגוף מאותת בצורה פיזית, כמו תחושת כאב או עליית חום. מטרת הטיפול ברפואה הסינית הוא לטפל באיזון שהופר, וכך להקל על הסימפטומים והכאבים. הטיפול מתאים לכל אחד, בהתאם להמלצת גורם רפואי, ויעיל למגוון בעיות בתחום האורתופדי, בעיות שינה, סטרס וחרדה, בעיות עיכול ועוד.

סוגי הטיפולים לפי התורה הסינית

דיקור סיני

הדיקור מתבצע באמצעות מחטים זעירות, אותן נועץ המטפל בגב המטופל בנקודות הנקראות מרידיאניים – תעלות אנרגיה המשפיעות על האיברים הפנימיים. בתוך המרידיאניים זורמת אנרגיית הצ'י – כוח החיים, ובעזרת הדיקור ניתן להסיט את האנרגיה למקומות שונים בגוף הזקוקים לכך. בעזרת דיקור סיני אפשר להקל ואף לטפל במגוון מצבים רפואיים, כמו כאבים כרוניים, אלרגיות או בעיות עיכול.

 

 

שיאצו

טיפול בשיאצו מתבסס על שילוב של מגע, אנרגיה ונפש על ידי לחיצות לאורך מסלולי האנרגיה בגוף. טיפול השיאצו מתבצע על מזרן וללא שמנים למיניהם. הלחיצות פותחות את המרידיאניים החסומים ומזרימות את אנרגיית הצ'י למקומות הדרושים.

צמחי מרפא ותזונה

הרפואה הסינית מתייחסת למזונות בצורה שונה מהרפואה הקונבנציונאלית; היא מציעה לבחון את הצבעים, הריחות והטעמים של המזון שאנו צורכים. הרפואה הסינית דוגלת בכך שמזון והזנת הגוף הם כלי ריפוי בפני עצמם, והתזונה היא הבסיס ליצירת אנרגיית צ'י המסייעת לגוף לתפקד באופן תקין. לכל מזון שאנו אוכלים יש רמה אנרגטית הבונה את הגוף ומניעה אותה לכיוונים שונים, ומזונות שונים משפיעים על איברים שונים בגוף. כמו כן, ישנו קשר ישיר בין התזונה לבין המצב הנפשי, וכשאדם אוכל בעיקר דברים מתוקים נוצר חוסר איזון שמזיק למערכת העיכול ועלול לגרום לעייפות ומצב רוח ירוד, ואף לבעיות במערכת העיכול. בעזרת תזונה מאוזנת אפשר לטפל במחלות שונות ולשמור על חיוניות ובריאות הגוף, לכן חשוב לקבל ייעוץ תזונתי ולהתאים את התפריט היומי למטופל.

לסיכום

הרפואה הסינית מציעה מגוון רחב של טיפולים כדי לאזן את אנרגיית הצ'י בגוף ולמנוע ממנו לפתח מחלות. מומלץ לשלב ייעוץ רפואי עם טיפולים אלה, שמטרתם להגיע לנקודות בגוף המבקשות הקשבה וטיפול ומשפיעות על איברים שונים בגוף.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.