כושר קרבי לבנות: גם אתן יכולות להתגייס לקרבי!

בניגוד לשנות ה 90, היצע התפקידים הקרביים בעבור בנות התרחב באופן משמעותי. לכל אחת יש הזדמנות להשתלב במגוון תפקידים – אולם בכדי להגשים את החלום נדרש לעמוד תנאי קבלה מחמירים. כיצד להיכנס לכושר קרבי רגע לפני המיונים? להלן הפרטים.

כושר קרבי לבנות: כל אחת יכולה

שירות משמעותי בצה"ל מהווה חלום של לא מעט נערות צעירות כמוך. אם בעבר היו לא מעט חסמים לבנות להשתלב בתפקידי לוחמה, כיום התמונה שונה לחלוטין. בנות יכולות להשתלב במגוון רחב של תפקידי לוחמה לבנות בלבד כמו גם ביחידות מעורבות, ובכך לתרום להגנת המולדת אבל גם ליצור שירות בעל משמעות. עם זאת, חשוב לדעת כי התנאים לקבלה הוקשחו באופן משמעותי ובנות שרוצות להשתלב בתפקידים הללו צריכות להגיע מוכנות מבחינת כושר קרבי. מדובר בתנאי סף עוד בשלבי המיון הראשוניים, ועל כן אם גם את חולמת להתקבל ליחידה יוקרתית וקרבית הדרך לעשות זאת היא באמצעות הכנה מוקדמת. כיצד תוכלי לשפר את הכושר הקרבי כמו גם להתכונן בצורה הטובה ביותר לקראת הצו הראשון? להלן כל הפרטים שאת צריכה – כי גם את יכולה!

הכנה לקראת המבחנים

הכנה לקראת הצו הראשון צריכה להתבצע לפחות כחודשיים לפני מועד הזימון. כדאי לבצע מבחנים לצו ראשון כדי להתכונן בהתאם, כאשר היום ההכנה מתבצעת הן דרך אתרים מתמחים המאפשרים לך לבצע מבחני סימולציה לצד  מבחנים מקוונים שמאפשרים לך לדייק את עצמך כמו גם לבצע את המבחן בזמן הקצר ביותר, מאחר ומבחנים אלו מתבצעים בפרק זמן תחום מראש.

כושר קרבי לבנות: גם אתן יכולות להתגייס לקרבי!

בניית כושר קרבי – ניטור ומעקב

על מנת לבנות כושר קרבי בצורה נכונה ובריאה, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא להיבדק אצל רופא המשפחה מתוך לבחון את רמת הכשירות שלך. במידה ואת סובלת מבעיות רפואיות, התייעצי מראש עם הרופא לגבי תדירות האימונים מתוך מטרה לבצע את האימונים בצורה מבוקרת ונכונה. בנוסף לכך, ככל שתקדימי להתחיל ולבנות את הכושר הקרבי כך תוכלי להגדיל את הסיכוי לשיבוץ לתפקיד שאליו את רוצה להתקבל, ועל כן מומלץ לבצע רכישה של שעון ספורט המאפשר לך לבצע בקרה אחר ההישגים כמו גם לבצע השוואה בין נתונים.

אימונים קבוצתיים לטובת העלאת המוטיבציה

במידה ואת מרגישה שאת צריכה תמיכה וסיוע, מומלץ בהחלט להצטרף לקבוצות של צעירים וצעירות המתאמנים ביחד מתוך מטרה להגביר את המוטיבציה כמו גם ליצור מעטפת תמיכה. לא פעם האימונים מתבצעים בלוקיישנים ברחבי הארץ כמו בדרום. עם זאת, מזג אוויר מאתגר באזור הדרום דורש התאמה ספציפית של האימון ועל כן אל תנסי להאיץ בעצמך אלא הקפידי לבצע את האימונים תחת בקרה ועם שימת דגש על מנוחה, כך שהפעילות תהיה מותאמת ביחס למזג האוויר.

דגשים חשובים לאימונים

בנייה של כושר קרבי הוא מאתגר למדי. המפתח להצלחה טמון קודם כל בשילוב של מספר אימונים – אימוני כוח לצד אימון אירובי כמו ריצה, לטובת העלאת הדופק עד ל 160 בהתאם לדרישה בצה"ל. כדאי מאוד לשלב באימונים אירוביים גם ספרינטים קצרים וכן להעלות את עצימות האימונים בהדרגה, כך שניתן יהיה לבנות את סרגל המאמץ באופן מבוקר. לצד זה, נדרש להקפיד על אימוני כוח שיאפשרו לך להעלות את מסת השריר ובהתאם לכך להרים משקלים כבדים, כחלק מהכנה לקראת שלבי המיון לאחר הצו הראשון. חשוב מאוד להקפיד בין לבין על מנוחה לטובת התאוששות של הגוף וכן שיקום השריר וכן להתחיל ולסיים את האימון במתיחות. הגדרה נכונה של מטרות מהווה את הדרך הטובה ביותר לטובת בנייה של תוכנית אימונים המותאמת לך, כחלק מהכנה המתבצעת באופן ייעודי לטובת קבלה לתפקידי לוחמה בצה"ל.