תיקים אורתופדיים לבית הספר: כל היתרונות לילד שלכם

בתור הורים, הדאגה לרווחת הילדים שלנו היא ככל הנראה הדבר החשוב ביותר עבורנו. על כן, אנו מקפידים לדאוג להם לתזונה מאוזנת בכל ימות השבוע, לוקחים את אותם לבדיקה רפואית בכל פעם שמשהו לא כשורה, אפילו אם מדובר על תסמינים קלים ביותר, מעודדים אותם לבצע פעילות גופנית וגם רושמים אותם לחוגים שונים לצורך כך, וכמובן דואגים לרווחתם הנפשית ומוודאים שהם מרגישים בנוח ומשתלבים כראוי במסגרות החברתיות שלהם. עם זאת, הורים רבים לא שמים לב הרבה פעמים לפעילות שגרתיות כביכול של הילדים שלא תורמות לבריאות הילדים ולפעמים אפילו עשויות לגרום לנזקים. אלו יכולים להיות מצבים של התמכרות למסכים וגלישה מופרזת באינטרנט או קשיים של הילדים מול חבריהם לכיתה, אך נראה שיש פוטנציאל לפגיעה בבריאות אליו חשופים כמעט כל הילדים, והוא הנזק האורתופדי הנגרם בעקבות ילקוטים כבדים מאד וללא תמיכה ראויה. למרבה המזל ניתן להתגבר על הדבר הזה בקלות עם תיקים אורתופדיים ואנו רוצים להסביר בדיוק על מה מדובר ולמה זה מומלץ.

חלוקה נכונה של המשקל

נראה כי העידן הדיגיטלי עדיין לא בא לידי ביטוי בבתי הספר השונים במידה כזו שכבר לא משתמשים בספרי לימוד, מחברות וציוד נוסף, וכיום, כבר מכיתה א' נדרשים התלמידים לסחוב איתם הרבה מאד ציוד במשקל כבד. בתיקים הרגילים הציוד פשוט נמצא בתיק באופן לא מאורגן ומסודר. במצבים הללו, המשקל מתרכז במקום אחד, מה שיגרום ללחץ מתמשך על אזור מסוים בגוף ובהחלט עשוי לבוא לידי ביטוי בהקדם בדמות כאבים באותה הנקודה. לעומת זאת, אם אתם בוחרים בתיקים אורטופדיים לבית הספר, אתם למעשה בוחרים מוצר חכם המאפשר חלוקה נכונה יותר של המשקל. כך למעשה לא נוצר עומס על אזור אחד בגוף ולא מתרחשת פגיעה מסוכנת.

מערכת תמיכה

היתרון של התיקים האורתופדיים ממש לא מסתכם בחלוקה נכונה של המשקל. התיקים האיכותיים ביותר הם גם כאלו שמגיעים עם מערכת תמיכה מיוחדת לגב. כלומר, עבור כל תלמיד בכל גיל, ישנה מערכת שלרוב עשויה מספוגים וחומרים מיוחדים, המספקת תמיכה משמעותית לגב בעת הנשיאה. לעומת זאת, תיקים רגילים בדרך כלל לא מגיעים עם אף סוג של חציצה בין החלק האחורי שלהם לגב של הילד. מעבר לכך שהדבר הזה לא מאפשר תמיכה טובה ונכונה באמת, הרבה פעמים הספרים ושאר הציוד בולט החוצה ולוחץ בצורה לא נעימה על הגב של הילד וזה משהו שגם יכול להיות בהחלט מסוכן מבחינה בריאותית מעבר לכך שזה ממש לא נעים.

תיקים אורתופדיים לבית הספר: כל היתרונות לילד שלכם

גלגלים

ועם כל היתרונות של התיקים האורתופדיים, היצרנים המובילים בעולם למוצרים מהסוג הזה מבינים שאנשים באופן כללי ועל אחת כמה וכמה ילדים צעירים לא אמורים לשאת משקלים גדולים לאורך שעות היום ואם אפשר עדיף להימנע מזה כמה שיותר, משום שנשיאת משקלים כבדים יכולה לפגוע בבריאות. בדיוק בגלל זה דגמים רבים של תיקים אורתופדיים מגיעים עם מערכת של גלגלים, ככה שבמקרים בהם ישנן לתלמיד כלשהו הליכות ארוכות, הוא אפילו לא צריך לקחת את התיק שלו הגב.

אל תתפשרו על בריאות הילד

מה שצריך לזכור הוא שהמקרים בהם הכאבים והבעיות באות לידי ביטוי בזמן אמת הם נדירים, וברוב המקרים הבעיות יצוצו רק שנים ארוכות אחרי תקופת בית הספר. בדיוק בגלל זה הורים רבים לא ממש שמים לב לעניין הזה וממשיכים לשלוח את הילד עם תיק לא איכותי ללא תמיכה ראויה.

ההמלצה החמה שלנו היא לעבור בהקדם האפשרי לתיק אורתופדי איכותי לשמירה על בריאות הילד.