טיפים מועילים ממומחים: מגה ספורט מציגים את האימונים הפופולריים שאתם חייבים לנסות

כיום – מי שרוצה לשמור על הבריאות ולדאוג לגוף חזק ובריא, יודע שצריך להקפיד על תזונה נכונה ומאוזנת, על צריכה של כמות נוזלים מספקת, על הימנעות מהרגלים מזיקים כמו עישון סיגריות ולחץ וכן על שעות שינה מספיקות מדי לילה. עם זאת, כל מי שרוצה לממש את הפוטנציאל הבריאותי שלו באמת, חייב להקפיד על שגרה קבועה של כושר גופני ובדיוק בגלל זה אנחנו רואים כל כך הרבה אנשים שעושים זאת, כאשר ברור ומובן שלא תמיד מצליחים להתמיד. בדיוק לשם כך, שווה להכיר את סוגי האימונים החמים והפופולריים היום. ישבנו עם המומחים של מותג הספורט המוביל מגה ספורט לשיחה צפופה ולמדנו על סוגי כושר גופני שמדרבנים את המשתתפים לעסוק בהם, מוסיפים הרבה עניין לתהליך הספורו ונחשבים ליעילים הרבה יותר מבחינת התפוקה, בניית השריר ושריפת הקלוריות. לפני שמתחילים, טיפ של אלופים על דרך שונה וייחודית להיחשף לסוגי כושר חדשים.

אימון משקל גוף

חשוב שתדעו כי אימון משקל הוא אחד האימונים הפופולריים ביותר היום ולא בכדי. מדובר באימון המושלם למי שאין לו זמן או רצון להתחייב לקבוצות, מכשירים יקרים או שיטות מורכבות מדי. הרעיון של האימון הוא לנצל את משל הגוף שלנו על מנת לאמן ולחזק את השרירים. זה כולל בין היתר תרגילים מוכרים כמו שכיבות סמיכה, כפיפות בטן, סקוואטים, סמוך קום ועוד. האימונים הללו נהדרים כי אפשר לעשות אותם בכל מקום ובכל זמן ואין צורך להיערך אליהם מראש.

אימון פונקציונלי

האימונים הפונקציונליים הם למעשה שם כולל לכמה סוגי אימונים המאופיינים במינימום מכשור וזמן קצר לצורך התרגילים והפקת התועלת מהם. שימו לב שמדובר על שום כולל ובין היתר נחשבים אימוני הקרוספיט, הפילאטיס, ה-TRX והטיפוס לאימון פונקציונלי. מדובר בסוג פופולרי של כושר גופני שכן הוא מאפשר לראות תוצאות בזמן קצר והוא מאד תכליתי וממוקד.

טיפים מועילים ממומחים: מגה ספורט מציגים את האימונים הפופולריים שאתם חייבים לנסות

אימון טבטה

אימון טבטה ידוע גם בשם השני שלפעמים הוא מוכר יותר – אימון אינטרוולים. מדובר על תרגילים קצרים בעצימות גבוהה שטובים לשריפה מהירה של קלוריות, שמירה על הכושר הגופני וחיטוב הגוף. אימוני טבטה מתאימים למי שחי אורח חיים תוסס ועמוס ואין לו הרבה זמן פנוי לאימונים, אבל בכל זאת מבין את החשיבות של הכושר הגופני ורוצה תרגילים ממוקדים בשביל לתחזק את הגוף.

אימוני קיקבוקס

קיקבוקס הוא למעשה ענף כושר אירובי המתבסס על אומנות לחימה. התרגילים השונים עוזרים לפיתוח הגוף, השרירים, שריפת השומן ולחיטוב, וכן מדובר על שיטה המאפשרת רגיעה ושיכוך מתח וחרדות על ידי פריקת האגרסיות שהיא מאפשרת. התרגילים השונים של השיטה הושפעו מכל אומניות הלחימה המוכרות והוותיקות ביותר בעולם.

שפרו את הידע שלכם על כושר גופני דרך פודקאסטים

אז אפשר לראות סרטונים ביוטיוב, להתייעץ עם מאמני כושר או לשאול חברים – אבל אם רוצים להכיר דרך מקורית וחדשה להיחשף לסוגים חדשים של כושר גופני, אנחנו ממליצים על פרקים נבחרים מתוך הפודקאסט "הפודיום". הפודקאסט הזה מביא בכל פרק נושאים חדשים ומעניינים בתחום הספורט ונוגע בין היתר גם בכושר גופני עם דרכים להתאמן בבית. רוצים עוד טיפ? שווה להאזין בזמן שאתם מתאמנים ועושים כושר גופני!

לסיכום – נגענו כאן בכמה סוגי כושר גופני ששווה להכיר שהם לא רק מצוינים לחיטוב הגוף ולשריפת קלוריות, אלא גם מאד מהנים ומתגמלים. המידע על סוגי הכושר השונים הוא באדיבות צוות המומחים של מגה ספורט ואנו ממליצים לנסות אותם אם אתם מחפשים תחומים חדשים.