קולגן: כל היתרונות הבריאותיים שאתם חייבים להכיר

אם בריאות הגוף ואורח חיים נכון יותר הוא משהו שגם אתם שואפים אליו, כנראה שאתם חותרים למטרה הזו בכמה דרכים שונות ויכול מאד להיות שכבר יצא לכם לנסות תוספי תזונה שונים. ואכן, קיימים כיום בשוק תוספי תזונה נהדרים, כאשר הדרך הנכונה והבסיסית ביותר לבחור אותם היא לאחר בדיקת דם שתגלה אילו רכיבים בגופינו חסרים וכך נוכל להשלים אותם דרך תוספי התזונה. עם זאת, ישנו רכיב אחד שעד גיל 20 מיוצר באופן טבעי אצל כל אדם והחל מהשנים הללו מתחיל להידלדל, כך שכמעט כל אדם בוגר סובל מחוסרים ממנו במידה כזו או אחרת. הרכיב הזה נקרא קולגן שהוא סוג של חלבון מסוים, שיש לו הרבה מאד תפקידים והוא אחראי בין היתר על המראה שלנו ועל תפקודים נוספים של הגוף. אם אתם חותרים באמת לחיים בריאים יותר ושואפים לשפר את הגוף שלכם עד כמה שרק ניתן, קולגן זה בהחלט רכיב שאתם חייבים להכיר ואנחנו רוצים לספר לכם כעת על היתרונות הבריאותיים שלו.

בריאות העור

חשוב לדעת שבאופן טבעי, 80 אחוזים מהמשקל הכולל של עור האדם הוא למעשה קולגן. לכן, כאשר הוא מתחיל להידלדל, מראה העור נעשה עייף ומבוגר וזוהי בדרך כלל הסיבה העיקרית במצבים הללו. קולגן הוא למעשה שם כולל ל-20 שונים סוגים של חלבון והוא מהווה כרבע מכמות החלבונים בגוף. כיום השימוש הקוסמטי בקולגן הוא אחד השימושים הנפוצים ביותר, אם לא הנפוץ מכולם וזוהי בהחלט פריצת דרך, מפני שאת התוצאות שלו רואים בבירור תוך זמן קצר. את הקולגן שהעור צריך למראה בריא קשה מאד להשיג דרך המזון שלנו בלבד ולכן מי שרוצה לראות שיפור בוחר לרוב להיעזר בתוספי תזונה של קולגן מסוגים שונים. אם אתם מחפשים מוצרים מחברה מומלצת בתחום כדאי לנסות בלי ספק את collagen plus המשווקת כיום את תוספי הקולגן הטובים ביותר בשוק.

שיקום לאחר פציעה

לצד השימושים הקוסמטיים, נמצא שהקולגן הוא אחד הרכיבים החשובים לשיקום איברים חשובים לאחר פציעות ובמיוחד לבנייה מחדש של הסחוס והעצמות. מקובל לחשוב שבכל הנוגע לעצמות, הרכיב החשוב ביותר הוא סידן, ובעוד כבודו במקומו מונח וחלילה אין כוונה להמעיט בערכו, הקולגן מתברר כחשוב לא פחות ולפעמים אפילו חשוב הרבה יותר. לכן פעמים רבות לאחר פציעות ושברים, רופאים ממליצים למטופלים שלהם על האפשרות של צריכת תוספי קולגן, מה שבהחלט עשוי להאיץ את תהליך ההחלמה ולהביא להחלמה טובה ומלאה. חשוב לשים לב כי הקולגן שמטרתו לשמור על עור הפנים והקולגן למטרות של שיקום וחיזוק העצם אלו למעשה סוגים שונים. על כן, אם אתם מחפשים תוספי תזונה חשוב לשים לב שאתם מחפשים במדויק את הסוג שאתם זקוקים לו.

קולגן: כל היתרונות הבריאותיים שאתם חייבים להכיר

קולגן לספורטאים

לבסוף, חשוב מאד לדבר על יתרונות בולטים במיוחד של הקולגן בחיזוק השרירים, הגידים והרקמות. נמצא כי הקולגן אחראי במידה רבה על הגמישות של השריר ועל טווח התנועה, ועל כן מדובר בתוסף שספורטאים רבים מקפידים ליטול על בסיס קבוע. מחקרים רבים מראים כי הביצועים של ספורטאים שמקפידים לקחת תוספי קולגן הם טובים יותר בהשוואה לאלו שלא עושים זאת.

בשורה התחתונה – נראה במידה מסוימת שמדובר בסוג של תרופת פלא, וזה אכן כך במובן מסוים. הקולגן הוא פשוט רכיב חיוני לכל אדם, ובגלל שהוא עוזב את הגוף מהר מאד, חשוב לדאוג ולהחזיר אותו לכמות הנורמלית בהקדם האפשרי, מה שלרוב מתאפשר בעיקר בעזרת תוספי תזונה איכותיים.