אפשר גם מהבית: בדיקות ביתיות שכדאי להכיר

בדיקות ביתיות

חלק משמעותי משמירה על בריאות טובה הוא המניעה. קל יותר לטפל במחלות ובעיות רפואיות אם אלו מתגלות מוקדם יחסית. אבחון של מחלות ותסמינים גופניים שונים נעשה בדרך כלל אצל הרופא או בבית החולים. עם הזמן, מתגבשות כמה אלטרנטיבות המאפשרות לנו לקבל מידע מהימן על מצבים רפואיים שונים והכל מבלי לצאת מהבית. מדובר על בדיקות בערכת קיט ביתי אשר כל אחד יכול לבצע בעצמו ללא שום ניסיון או הכשרה כאיש מקצוע רפואה כלשהו. חשוב להכיר את האפשרויות והבדיקות השונות כי לעיתים הן יכולות לתת תשובות מהירות יותר ובפחות מאמץ מאשר הגעה לרופא. במקרים אחרים אלו יהיו האינדיקציות הראשונות שצריך לגשת לעוד בדיקות ולטיפול רפואי. בחרנו להציג לכם כאן כמה בדיקות עיקריות כאלו שניתן לבצע בבית:

בדיקת ביוץ

זוהי בדיקה המיועדת לזוגות הרוצים להרחיב את המשפחה ולהביא עוד ילדים לעולם. הבדיקה מזהה בשתן הורמון הקרוי LH אשר מופרש כ12 שעות לפני הביוץ אשר נמשך יום או יומיים. במהלך חלון זמנים זה מופרשת ביצית אשר יכולה להיקלט להריון במידה ותפגוש בתא זרע זכרי.

יש לבצע את הבדיקה בכל יום בתזמון קבוע, עדיף כאמור בבוקר. יש להימנע משתיה כשעתיים לפני הבדיקה בכדי לא ליצור שתן מדולל יתר על המידה. את מקלון הבדיקה צריך להשאיר כ15-20 שניות בשתן ואז לבצע קריאה לפי ההוראות.

בדיקת הריון

זוהי אחת הבדיקות הביתיות הפופולריות ביותר. היא גם מספקת תוצאות הנחשבות למאוד אמינות. הבדיקה נעשית על דגימה של השתן כאשר החומר שהיא מגלה הוא הורמון בשם hCg. את הבדיקה יש לבצע עם השתן הראשון בבוקר מפני שבמקרה של הריון הוא יכול להכיל כמויות רבות יותר של ההורמון. חשוב לציין שהבדיקה תראה תוצאה חיובית גם כאשר מדובר בהריון חוץ רחמי שמועד לכישלון.

בדיקת לחץ דם

זו בדיקה אשר מומלצת לחולים ומחלימים ממחלות ומצבים רפואיים שונים הכוללים בעיות בלב או אפילו בעיות בלחץ הדם עצמו. את הבדיקה יש לבצע כל פעם באותו האופן בכדי ליצור מעקב אמין אחר השינויים בקריאות בין הימים. יש לנוח במשך חצי שעה לפני הבדיקה ולבצע אותה בישיבה ישרה.

בדיקת סטרפטוקוקוס A

זוהי ערכה ביתית לגילוי מהיר של המחלה. הבדיקה לוקחת כמה דקות והיא כוללת מטוש אשר יש להכניס לגרון לאזור השקדים. הבדיקה באה להחליף את משטחי הגרון בקופות החולים אשר יכולים לקחת עד שלושה ימים. במידה והתקבלה קריאה חיובית בבדיקה, יש לפנות לרופא המשפחה אשר ייתן ככל הנראה מרשם לתרופה אנטיביוטית.

בדיקת סוכר

כיום ניתן לבדוק את רמות הסוכר בדם באופן עצמאי לחלוטין. קיימת בדיקה אשר מצריכה דקירה, ודימום של טיפה אחת על חומר מיוחד אשר נותן קריאה מיידית. דרך נוספת אשר נחשבת יותר טכנולוגית ונוחה היא לקבל קריאה המבוססת על מדבקה המוצמדת לגוף. זה חוסך את הדקירות היומיות.

קריאה של רמת הסוכר היא מאוד חשובה בשביל מי שסובל מסכרת מכל סוג שהוא.

 

אנחנו מאחלים לכם רק בריאות!