רוצים אבקת חלבון בתפריט? לשוק יש הרבה מה להציע לכם

כושר גופני על בסיס קבוע הוא אחד הדברים הכי טובים שכל אחד מאיתנו יכול להעניק לעצמו. הוא עוזר לשכך תופעות של מתח וחרדה, מאפשר לנו לישון טוב יותר בלילה, משפר את זרימת הדם בגוף וכמובן עוזר לחזק את השרירים ולחטב את הגוף. יחד עם זאת, כאשר כושר גופני נעשה ללא תזונה מתאימה לפני ואחרי האימונים, קשה מאד להפיק ממנו את כל היתרונות הללו. אחד הרכיבים החשובים ביותר שיש לצרוך בין האימונים ובעיקר לאחריהם הוא החלבון, שהוא אבן הבניין של השריר למעשה. את החלבון ניתן למצוא במגוון מאכלים שונים, אבל הרבה מאד קשה לספורטאים להשיג את הכמות הנדרשת אך ורק באופן הזה. בדיוק בגלל זה קיימת היום האופציה המעולה של אבקות החלבון, שאולי הייתה בעבר משהו שנעזרים בו רק בודי בילדרים וספורטאים מקצועיים, אבל היום היא נפוצה הרבה יותר ולכן ניתן למצוא מגוון רחב מאד של אבקות שמתאימות לכל אחד. אם עדיין לא שמעתם על אבקות החלבון או שדווקא כן שמעתם עליהן ואתם לא יודעים מאיפה להתחיל, הנה מה שיש לשוק להציע לכם.

אילו סוגי אבקות חלבון קיימים?

בגדול מאד, יש כמה קטגוריות שונות של אבקות חלבון. יש אבקות חלבון שמטרתם לסייע בגדילת מסת השריר ואלו הן אותן האבקות בהם משתמשים בודי בילדרים ומי שעוסק בפיתוח הגוף, אבקות חלבון שמטרתם לשפר את ההרכב התזונתי בגוף, בהם משתמשים גם ספורטאים שמאבדים באימונים הרבה מאד ממצבורי החלבון ולפעמים גם אנשים שלאו דווקא עוסקים בכושר גופני, אלא כאלו עם מחסור בחלבון בגוף ואבקות חלבון המסייעות בשריפת שומן ובעצם בחיטוב הגוף וירידה במשקל. יש כמה סוגים מאד מומלצים של אבקת חלבון שכדאי לבדוק ושווה להכיר, אך כשאתם מחפשים את האבקה שלכם קודם כל חשוב להגדיר מה המטרה לשמה אתם מחפשים אבקה מתוך שלוש האפשרויות שתיארנו כאן.

איך לבחור אבקה מתאימה?

ובכן, גם לאחר שהגדרתם במדויק את המטרה לשמה אתם מעוניינים לצרוך אבקת חלבון, יש עוד כמה וכמה פרמטרים שיש להתחשב בהם ולקחת בחשבון. אבקות החלבון מחולקות לסוגים הבאים:

אבקות ממוצרים מן החי

האבקות הללו למעשה מכילות חלבונים המופקים ממוצרים מן החי. יש אבקות חלבון שמייצרים ממי גבינה (אפשר למצוא גם כאלו ללא לקטוז אגב), כאלו שמייצרים מבשר ואבקות חלבון העשויות מביצים. יש לא מעט מוצרים מצוינים בקטגוריה הזו, אך הם פחות מתאימים מן הסתם לצמחונים וטבעונים.

אבקות טבעוניות

בעבר היה קשה מאד למצוא את האבקות הללו, במיוחד בגלל שנושא הטבעונות לא היה פופולרי כל כך. היום יש יותר ויותר אנשים ובפרט ספורטאים שעברו לאורח החיים הזה ולכן אפשר למצוא אבקות איכותיות עם מיצוי חלבונים נהדר ממקורות מן הטבע כמו אפונה ועדשים.

רוצים אבקת חלבון בתפריט? לשוק יש הרבה מה להציע לכם

אבקות משולבות

כמו כן ניתן למצוא גם אבקות המשלבות כמה וכמה סוגים של חלבון ובפרט אבקות שיכולות לסייע גם בבניית שריר וגם בשריפת שומן. שימו לב כי לרוב מדובר באבקות שאינן טבעוניות.

אל תתפשרו על החלבון שלכם

זכרו שהחלבון הוא הרכיב החשוב ביותר עבור ספורטאים. הוא יוצא מהגוף במהלך האימונים ואם לא נחזיר את הכמות הנדרשת נתקשה מאד לבנות את השריר או לשרוף את השומן העודף בגוף. אנו ממליצים בהחלט לנסות להיעזר באבקות החלבון שיאפשרו לכם להפיק הרבה יותר מאימוני הכושר שלכם ולזכור שהיום אפשר למצוא עשרות סוגים שונים של אבקות ולכן כדאי לחפש בסבלנות. בהצלחה!