תנו לאהבה לעורר את הנפש: רומנים מומלצים במיוחד לחובבי הרומנטיקה

אוהבים לתת לדמיון שלכם להפליג למקומות אחרים? אין ספק שזה דבר נפלא, ושאם אנו מסוגלים להעניק לעצמינו את מתנת ההתנתקות וההפוגה מחיי היומיום, אנו עושים לעצמינו שירות מעולה. יש כאלה שעושים זאת דרך צפייה בסדרות טלוויזיה וסרטים, אחרים חייבים לצאת לחופשה בשביל ליהנות מהפוגה מחשבתית שכזו  ויש כאלה שבוחרים לצאת לבילוי בפאבים ובמועדונים. יחד עם זאת, אין ספק שדרך פשוט נפלאה וגם בריאה למוח ולנפש היא קריאת ספרים שמעשירה את הדמיון, מאפשרת לנו לצאת קצת מהעולם שלנו ומהצרות שלנו ועוזרת לנו להפליג למחוזות חדשים. ואם כבר מדברים על ספרים, אין ספק כי ז'אנר הספרות הרומנטית הוא ז'אנר נפלא, כזה המביא סיפורים מרתקים שהרבה פעמים אנחנו כקוראים אפילו יכולים להזדהות איתם מתוך מה שעברנו בחיים. אנחנו רוצים להמליץ לכם כעת על כמה ספרים רומנטיים מומלצים, ובואו נתחיל קודם כל בכמה מילים על הז'אנר.

על גלגולה של הספרות הרומנטית

הרומן הרומנטי הוא ז'אנר ספרותי שהתפתח בארצות הברית בשנות השבעים שבמרכזו סיפור אהבה בין שני אנשים. יכולים להיות כמובן עוד עלילות משנה, אך הסיפור המרכזי חייב להיות תמיד סיפור האהבה ועל פי ההגדרה כיום מדובר גם על קשר שנגמר בצורה טובה ואופטימית, בדרך כלל חתונה. ספרי רומן רומנטי הם ז'אנר פופולרי במיוחד מאז שהחלו להתפרסם, ובעוד בעבר נחשבו הספרים הללו לז'אנר נחות יחסית, כיום מדובר על ספרים מצוינים שלרבים מהם יש עומק ורבדים שונים ומעניינים. מכאן, בואו נכיר כמה כותרים טובים שניתן לרכוש בסטימצקי כיום בז'אנר.

הותר לפרסום/אורלי צמח

רומן רומנטי מרתק שקשור באופן הדוק לחיים הישראליים. אסף הוא איש צבא ומערכת הביטחון, קצין מוערך שקוטף שבחים ומחמאות לכל אורך השירות הצבאי שלו. יום אחד שמו נקשר בפרשיה בעייתית שממנה קשה לו מאד לצאת נקי והוא מסיים את תפקידו שבור ועצוב. לעזרתו מגיעה יהלי, זוגתו בעבר שמרגישה שזו העת לעמוד לצידו והיא מוכיחה לו שהאהבה חזקה יותר מכל.

תנו לאהבה לעורר את הנפש: רומנים מומלצים במיוחד לחובבי הרומנטיקה

גנבת החלומות/איילת סווטיצקי

בגיל 40 רננה שקד מחליטה לעשות מעשה ולהביא ילד לעולם משלא הצליחה לבנות לעצמה זוגיות יציבה. היא חוזרת אל הקיבוץ בו גדלה ומנסה לנטרל את רעשי הרקע. המפגש עם זיכרונות הילדות מותיר בה קושי גדול ונדמה שהיא לקראת התמוטטות, עד שמגיע אלון אזולאי, גבר שממש לא ציפתה לפגוש שמטלטל את כל עולמה ומערער את כל התוכניות שלה. האם האהבה יכולה לנצח כאן והאם היא תצליח להגשים את החלום שלה ולהפוך לאמא? תקראו ותגלו.

לב פרפר/אושרית שטרית

רומן עכשווי מרתק על הקרבה, אמון ואהבה שבמרכזו נמצאים לוסי ומאדן – בחורה צעירה שלא מחפשת אהבה או מערכת יחסים ובחור מעט תמהוני שיושב בבר אפלולי. השניים מתקרבים ובוחרים לבלות את הלילה יחד מבלי שידעו שהקשר שנקרם ביניהם הולך לפתוח הרבה פצעים ולעורר אצל שניהם שדים ומשקעים מהעבר.

עד שהאבק ישקע/שרון צהר

ספר מרתק ומיוחד שמנסה לדון בשאלה, האם אהבה גדולה שנגמרה בשיברון לב הדדי יכולה לחזור בחזרה למה שהייתה. הדמויות הראשיות עופר ומאיה מביאות לנו את סיפורן בצורה ישירה, כנה ומרגשת ובמהלך הקריאה לא מעט קוראים ירגישו שהם מזדהים ומתחברים.

לסיכום – אם אתם מחפשים את חווית האסקפיזם המושלמת ורוצים לקרוא סיפורים מרתקים ומעניינים, ז'אנר הרומן הרומנטי הוא בהחלט כזה שמתאים לכם. אנו ממליצים להתרשם מהמבחר באתר סטימצקי ולפנק את עצמכם בספר חדש או שניים!