שומרים על כדור הארץ: לוחות סולאריים לייצור עצמי של חשמל

בשנים האחרונות אנחנו נעשים יותר ויותר ערים לבעיות אקוטיות של איכות סביבה. מבעיות מקומיות של זיהום, שריפות, שיטפונות או בצורות ועד להתחממות של כל כדור הארץ, נראה שרוב הבעיות הללו קשורות האחת לשנייה. לאור זאת, ראוי שכל אחד ואחת מאיתנו תעשה את מה שניתן בשביל לעזור ולהיות חלק מהפתרון. מה שלא ניתן לצפות מאנשים הוא לפעול באופן לא רציונלי, נגד הכיס שלהם. צריך למצוא פתרונות סביבתיים שהם גם בעלי יכולת לשנות לחיוב וגם בעלי תרומה ממשית לחיי המשתמשים בהם. מערכות סולאריים לייצור חשמל מהווים פתרון שכזה ועל זה בדיוק נדבר במאמר הזה.

חישוב כלכלי, התחשבות סביבתית

התקנה של לוחות סולאריים על גג הבית הפרטי או המשותף שלכם היא אחת הפעולות המידיות שאתם יכולים לעשות בשביל לעזור לסביבה וגם להתחיל להרוויח. לפני שאתם מתקינים לוחות כאלו, חשוב שתערכו תחזית מדויקת כמה שניתן לגבי ההוצאות וההכנסות הצפויות לכם בעתיד. אתר WR-Solar מאפשר לכם לבדוק בדיוק את זה. תוכלו להציב נתונים שונים על גבי מחשבון מיוחד ולראות את התשואה הצפויה לכם מהתקנת פאנלים סולאריים. הנתונים יכללו בין היתר את גודל הגג, כיוונו, עלות ההשקעה וההחזרים הצפויים. רבים ממי שבודקים את הנתונים מופתעים לגלות שההשקעה הזו מאד משתלמת והיא אפילו נחשבת לבטוחה מאד. מכירת החשמל היא מול חברת החשמל שהיא גוף ממשלתי אשר צפוי לעמוד בהתחייבויות שלו למשך שנים ארוכות. החשמל שאתם תייצרו במערכת הסולארית שלכם, יחסוך שימוש בדלקים מאובנים ובשריפה שלהם. עוד על כך, בהמשך.

מצמצמים את ההשפעות של ההתחממות הגלובלית

ההתחממות הגלובלית היא בעיה לא רק שלנו, אלא גם של הדורות הבאים אחרינו. החובה המוטלת עלינו היא לצמצם את השימוש בדלקים ולעבור לשימוש באנרגיות מתחדשות אשר לא תורמות לאותה התחממות גלובלית. אנרגיה סולארית מגיעה בחינם מאור השמש ואינה משתמשת במשאבים ההולכים ומדלדלים של כדור הארץ. ההתקנה של מערכת כזאת יכולה לספק לכם חשמל רב דווקא בשעות שיא החום בו הוא נחוץ למיזוג אוויר או למקררים למשל. מדיניות הממשלה כלפי התקנת לוחות סולאריים רק הולכת ומשתפרת עם השנים כאשר כיום ניתן לקבל חוזי מכירה של החשמל לטווח של שנים קדימה. הטכנולוגיה של הלוחות הללו מאד השתפרה וכיום ניתן לקבל מערכות אמינות ובעלות לא גבוהה.

שומרים על כדור הארץ: לוחות סולאריים לייצור עצמי של חשמל

למי המערכת מתאימה?

מערכת חשמל סולארי מצריכה גג בבעלות פרטית. למרבה המזל, זה יכול להיות גם גג של בניין משותף ולכן ניתן לרכוש מערכת כזאת גם במסגרת התארגנות דיירים בבית דירות. מכיוון שלא נחוצה השקעה רבה, המערכת מתאימה גם למי שאין הרבה חסכונות נזילים. למעשה, זו דרך מצוינת להשקיע ולקבל תשואה בכל חודש. אם בעבר השקעה כזאת הייתה מצריכה רכישת דירה או נכס, הרי שכיום ניתן להשקיע פחות מעשירית מהסכום במערכת סולארית.

יותר ויותר אנשים מבינים גם את ההשלכות הסביבתיות של ייצור חשמל קונבנציונאלי והם רוצים ליצור שינוי. לאו בעיקר חברה יותר צעירים, משפחות בתחילת דרכן עם מודעות סביבתית גבוהה ומחשבה על העתיד.

רוכשים פוטנציאלים מסוג נוסף הם בעלי עסקים אשר רוצים להפוך את הגג שלהם למקור הכנסה נוסף לעסק.

לבסוף נזכיר שהתקנה של מערכת כזאת היא לא דבר מסובך, אבל ראוי שיתבצע על ידי חברה מוסמכת עם ניסיון ומוניטין. נזכיר גם שחשוב לערוך תכנון פיננסי נכון כאשר המחשבון שהזכרנו הוא נקודת פתיחה לא רעה לחישוב שכזה.