פורטל טיפולים: האתר החדש שכדאי להכיר

כשאנו מרגישים לא טוב מבחינה פיזית, ולצורך העניין עולה לנו החום ואנו סובלים מגודש באף, כאבי ראש חזקים ושיעול, אנו מיד יודעים למי לפנות, איך לקבוע תור בהקדם האפשרי לרופא שיבדוק אותנו, וכמובן שיכולים לקבל הרבה מאד מידע שיעזור אפילו קודם לכן דרך מקורות מידע שונים באינטרנט. לעומת זאת, כאשר אנו, או מי מבני משפחתנו או האנשים היקרים לנו בחיים, חווים קושי נפשי כלשהו, הרבה פעמים בכלל לא יהיה לנו מושג ממה אנו סובלים, למי ניתן לפנות על מנת לאבחן ולטפל בבעיה, וכן יהיה לנו קשה מאד למצוא מידע מהימן באינטרנט שעשוי לשפוך אור על הבעיה ממנה אנו סובלים. פורטל חדש שנפתח לאחרונה ביוזמת מכון חיבורים (אחד ממרכזי הטיפול והסיוע הנפשי הותיקים והבולטים ביותר בישראל כיום) בשם פורטל טיפולים, מצליח לגשר על הפער הגדול הזה ומציע הרבה מאד ידע למי שמגיע לנקודה כזאת בחיים. אנו בהחלט ממליצים להכיר אותו ברגעים הללו, וכעת נסביר בדיוק מה תוכלו למצוא שם ואיך הוא יכול לסייע במקרים שונים של מצוקות נפשיות.

אודות האתר

כאמור, האתר הרשמי של הפורטל מבית מכון חיבורים, מאפשר לכל אחד לקבל מושג ראשוני על הפרעות נפשיות, דרכי טיפול שונות וכן מאפשר היכרות עם מטפלים מובילים בתחומים הללו. הוא קם במטרה להנגיש את הידע ולספק למי שסובל מבעיות נפשיות ייעוץ ראשוני. בואו נדבר על החלקים השונים באתר שצריך להכיר.

סוגי טיפולים

הדבר הראשון שחשוב לדעת על הפורטל, זה שהוא מספק מידע חשוב על סוגי טיפולים מובילים שצריך להכיר כגון:

טיפול בדיכאון

אחת הבעיות הנפוצות של דורנו, שכבר ממש לא בלעדית רק לאנשים מבוגרים ועריריים, אלא גם ובעיקר לאנשים צעירים. באתר ניתן להבין בדיוק מה זה דיכאון, מי עלול לסבול ממנו ועד כמה שכיחה ההפרעה הזו. כמו כן ניתן ללמוד על סוגים שונים דיכאון ועל תסמינים אפשריים, וכמובן על דרכי טיפול פוטנציאליות שעשויות לסייע.

טיפול בחרדות

גם החרדות זה דבר שכיח ביותר בקרב הציבור הרחב, וברוב המקרים מפלס החרדה לא מצריך התייחסות מיוחדת. עם זאת, ישנם מצבים נפוצים רבים של חרדות שהן מעבר לנורמה, מה שבהחלט מצריך לפעמים טיפול. באתר אפשר ללמוד מהי חרדה, להכיר את סוגי החרדות הנפוצים, ללמוד על תסמינים ולהתחיל להבין איך אפשר להתגבר על המצבים הללו.

טיפולי CBT

באתר ניתן ללמוד על אחת מאסכולות הטיפול המוצלחות ביותר של השנים האחרונות מתחום הפסיכולוגיה הקלינית, שיטת ה-CBT. מדובר למעשה בטיפול ייחודי ופורץ דרך שהוא סכמתי ומוגדר מראש. הוא מתאים במקרים של חרדות, מאניה דיפרסיה, הפרעות OCD, ועוד שלל מצבים נפשיים שונים.

 פורטל טיפולים: האתר החדש שכדאי להכיר

הכירו את המטפלים שיעזרו לכם

לאחר שמקבלים מושג ראשוני ממה אנו או האנשים שקרובים אלינו סובלים, אפשר להתחיל ולגבש אסטרטגיה לפתרון הבעיה. גם בזה האתר מסייע ותוכלו למצוא אינדקס מטפלים רחב מאזורים שונים בארץ, עם מידע על כל אחד מהם, הניסיון שלו והרקע הלימודי, השיטות בהן הוא מטפל ובאיזה מקרים הוא יכול לסייע.

כמו כן, אם אתם מרגישים שאתם צריכים לקבל מידע נוסף, תוכלו בהחלט לחפש מאמרים בבלוג של האתר שמדבר בהרחבה על מצבים נפוצים ועל שיטות טיפול, וכן תוכלו ליצור קשר ראשוני בכל שלב לייעוץ עם אנשי מקצוע, לקראת גיבוש אסטרטגיה וקביעת פגישה עם מטפל שיסייע לכם.

לסיכום – מדובר בהחלט בפורטל נהדר במצבים של מצוקות נפשיות, ואנו בהחלט ממליצים להכיר אותו ולהסתייע בו ברגעים האלו.