תזונה טבעונית: כל המצרכים שיעזרו לכם להעשיר את התפריט

נראה כי אורח החיים הדוגל בתזונה טבעונית, הפך לזרם די מרכזי ומשמעותי בתרבות האנושית וכיום כל אחד מאיתנו מכיר לפחות שלושה אנשים טבעונים. האמת היא שזה לא משנה מה הסיבה בגינה החלטתם להיות טבעונים ואתם עושים מתוך חמלה כלפי בעלי החיים והתנגדות לתעשיית המזון מן החי, שמעתם שיכול להיות שדרך התזונה הזו היא נכונה ובריאה יותר לגוף האדם או שאתם פשוט לא אוהבים בשר על סוגיו השונים ומוצרים מן החי – מה שמשנה זה שאתם צריכים להקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת. יש כאלו שאומרים שזה בלתי אפשרי, אבל האמת היא שזה אפשרי בהחלט ואפילו די קל אם מכירים את המצרכים הטבעונים הטובים ביותר. למרבה הצער לא כולם מקפידים על תזונה מאוזנת וכך התזונה הטבעונית עשויה אפילו לסכן את מי שלא עושה זאת בצורה חכמה. על כן, אנו רוצים להכיר לכם כמה מהמצרכים שיעזרו לכם להעשיר את התפריט שלכם ולהקפיד על אורח חיים טבעוני בריא.

טופו

טופו הוא אחד המוצרים הטובים בעולם הטבעונות וגם זה שככל הנראה מזוהה ביותר עם אורח החיים הזה. מדובר למעשה על חלבון סויה וזהו מקור מצוין לחלבון לטבעונים באופן כללי (במאה גרם טופו יש כעשרים גרם חלבון). היתרון הגדול של טופו הוא שהוא סופח את הטעמים שמוצמדים אליו ובמקור הוא פחות או יותר חסר טעם, כך שניתן לבשל איתו ולהוסיף לו תבלינים כאוות נפשכם ולהנות ממאכלים טעימים ומפנקים. אגב, אם אתם רוצים להכיר עוד את המוצר הזה, באתר vegan friendly יש מידע ומתכונים שימושיים עם חומר הגלם הזה ועם עוד הרבה מצרכים טובים שכדאי להכיר.

סייטן

עוד מקור נפלא לחלבון ללא שום שימוש במוצרים מן החי. בשונה מן הטופו, הסייטן הוא חלבון שמיוצר מחיטה והוא מכיל כמות דומה של חלבון לזה שמכיל הטופו. אגב, גם הסייטן וגם הטופו הם אומנם חלבונים מעובדים, אבל כאלו שעברו תהליך שנקרא עיבוד טבעי שהוא למעשה מיצוי של החלבון מחומר הגלם, כך שאין בהם רכיבים מזיקים. הסייטן מצוין למנות שמנסות לחקות מנות בשריות כמו שאוורמה טבעונית.

ביונד מיט

ואם בתחליפים המזכירים בשר עסקינן, אי אפשר שלא להזכיר את תחליף הבשר המצוין ביונד מיט (זהו שם המותג, יש מקבילות דומות של חברות אחרות). מדובר על תערובת של רכיבים טבעוניים לגמרי שיחד יוצרים חומר גלם שמזכיר מאד בטעם ובמרקם בשר. גם אוכלי בשר ותיקים שטעמו את הבורגרים מעידים שההבדל הוא כמעט ולא מורגש. אגב, כאן יש חומרים שהם לאו דווקא הכי בריאים שיש, אבל זה בהחלט מתאים בשביל גיוון של התפריט אחת לכמה זמן.

חלב טבעוני

החלב הטבעוני הוא אחד המוצרים הנהדרים וכיום משתמשים בו רבים והרבה שהם לאו דווקא טבעונים בעצמם, פשוט כי הוא בריא יותר והרבה פחות כבד. יש כמה וכמה סוגים של חלב כזה כמו חלב שקדים, חלב סויה וחלב אורז, ככה שכל אחד יכול לבחור את הסוג האהוב עליו לפי הטעם. אגב, תוכלו למצוא בקלות גם אריזות של חלב טבעוני מיוחד לקפה ואפילו חלב טבעוני להקצפה. כמו כן, שווה לדעת שמהחלב הזה אפשר להכין גבינות טבעוניות מצוינות וטעימות בהחלט.

תזונה טבעונית: כל המצרכים שיעזרו לכם להעשיר את התפריט

הכירו את שאר המוצרים הקיימים

נגענו כאן בכמה מצרכים די בסיסיים ששווה להכיר, אבל זה בהחלט על קצה המזלג. אנו בהחלט ממליצים להכיר מצרכים נוספים כמו טחינה, סילאן, חמאת שקדים ועוד ולהעשיר את התזונה שלכם באמצעותם.