טיפים לתקופת ההריון

הגילוי על כניסה להריון מציף אצל נשים רבות (וגם בקרב הגברים כמובן) רגשות אושר ושמחה. הידיעה על העובר שהתחיל את דרכו בבטן ועוד כמה חודשים יצטרף כתינוק אל המשפחה היא מקור של נחת להורים. אבל תקופת ההיריון היא לא רק ציפייה שמחה ללידה, מדובר באחת התקופות המפתיעות והמאתגרות ביותר בה יש תהפוכות שונות הן בהרגשה הגופנית והן בזו הנפשית. הוסיפו לזה את הבדיקות השונות ואת האחריות לשמור על העובר שבבטן בריא, וקיבלתן אתגר לא פשוט. הריון יכול להיות חוויה לא קלה בשביל נשים רבות והמאמר הזה ינסה לשפוך קצת אור על דרכי ההתמודדות עם הבעיות השונות.

תחילת ההיריון – שלב הבחילות

אחת התופעות העיקריות של השליש הראשון להריון הוא בחילות. זוהי תופעה שיש מה לעשות נגדה וגם אם לא להעלים כליל, לפחות לשפר במקצת. בואו נראה כיצד:

טיפים לתקופת ההריון

בדיקות הריון: לא מורכב כפי שאתן חושבות

בתקופת ההיריון צריך לעבור מספר בדיקות כדי לנתר את המצב הבריאותי של האם והתינוק. הבדיקות נחלקות לפי שלישים כאשר אלו העיקריות:

מומלץ לקרוא ולאסוף מידע על הבדיקות אבל מנגד גם לא לשקוע בהן יותר מידי. את השאלות שיש לכן לשאול, הפנו לרופא בשיחה פנים מול פנים.

הכינו את הגוף ללידה

רצוי לוודא שאתן מגיעות ללידה כאשר הגוף שלכן במצב הטוב ביותר האפשרי. חיזוק שרירי האגן הוא פעולה שניתן לבצע על ידי הליכות וכן תרגילים שונים הנעשים בהדרכה ובמתינות, ועל כן ההמלצה היא לצאת להליכות לפחות 3 פעמים בשבוע, כ45 דקות.

נוסף על כך, הקפידו לשתות לפחות 2 ליטר מים ביום, לצרוך את כל תוספי התזונה המומלצים לכן (כמו חומצה פולית, אומגה 3, מולטי ויטמין, ברזל וכו'), והשתדלו לאכול כמה שיותר מסודר וכמובן ארוחות מזינות ובריאות.

טיפ נוסף לסיום – אל תחששו ממצבים נפשיים מעט ירודים, ואל תפחדו לשוחח על כך עם בני הזוג. כמו כן, בהחלט כדאי ואף מומלץ להצטרף לקבוצות פייסבוק של הריוניות, ולחלוק שאלות, תהיות ותחושות.

 

שתהיה לידה קלה ובידיים מלאות.