טוב לגוף: כל הציוד שצריך כדי להתחיל להתאמן ביוגה

תרגול יוגה אשר הומצא בהודו בשנות ה 60 נחשב בשנים האחרונות לאחד מענפי הספורט המובילים בעולם, וזאת בשל היתרונות הגלומים בתרגול קבוע. ההשפעות המיטיבות של יוגה כוללות בין היתרת הפחתה במשקל, שיפור שיווי המשקל, תרגול טכניקות נשימות, יציבה נכונה וכן הורדת לחץ הדם. אחד היתרונות הבולטים של התרגול נובע מתוך היכולת לתרגל באופן עצמאי, בזמן שנוח לכם ועם שימת דגש על תרגול אפקטיבי שאת התוצאות שלו ניתן לראות בטווח הקרוב והרחוק. אם גם אתם רוצים להצטרף לאלפי האנשים שמתרגלים יוגה באופן קבוע באופן עצמאי או אצל מורה, להלן כל הציוד שצריך כבר להתחיל ולהתאמן. מוכנות? בואו נתחיל!

טייצים ליוגה

בגדי יוגה הפכו לחלק בלתי נפרד מהמלתחה של כל אישה, לא מעט בזכות עיצובים חדשניים ומחמיאים לכל מידה. החדשות הטובות הן שאם בעבר נדרש היה להגיע באופן פיזי לחנות בכדי להתחדש בבגדי יוגה. אחד האתרים המובילים הוא אתר  anywear המציע מגוון עצום של דגמים לבחירה – טייצים בודדים וכן חליפות שלא רק יושבים בצורה מושלמת על הגוף אלא גם יעודדו לצאת ולהתאמן. כל דגם נבחר בקפידה וניתן בהחלט לשלב בין מספר סוגים של טייצים, לטובת יצירת לוק מחמיא ונוח בעבור תרגול יוגה ראשוני ולאחר מכן התמדה שתוביל גם לחיטוב ועיצוב הגוף.

טופ ליוגה

בשביל להתאמן בצורה נוחה רצוי לבצע רכישה של טופ יוגה שיושב בצורה מושלמת על הגוף ואף נודף זיעה. העדיפו לבחור בצבע ניטרלי כמו בורדו, שחור או לבן מתוך מטרה לשלב את הטופ ביחד עם הטייץ ובכך להרכיב חליפת יוגה מושלמת שגם תאפשר גמישות מלאה מבחינת התרגול ההתחלתי, עד אשר תצליחו להיכנס לקצב ובהתאם לכך ליצור תנועה מלאה בזמן תרגול היוגה. טופ זה יכול לשמש הן לטובת תרגול יוגה אבל גם לחיי היום יום, ועל כן מדובר בהזדמנות מעולה לשדרג את המלתחה לטובת הפעילות הספורטיבית החדשה בדמות תרגול יוגה.

מזרן

את תרגול היוגה מבצעים על גבי מזרן. נהוג לחלק את המזרנים לשני סוגים עיקריים: מזרן דק שאותו ניתן לרכוש בעובי 4 מ"מ מתאים לתרגול יוגה בגישה סטטית ואילו מזרן עבה בעובי של 6 מ"מ מתאים יותר לתרגול המתבצע באופן דינאמי. על כן, בתהליך הרכישה רצוי להתייעץ עם מדריכת היוגה שלכן וכן לבחון עם איזה מזרן מרגיש נוח ואיכותי יותר. עדיף להשקיע יותר כסף במזרן איכותי מאשר במזרן זול שגם עלול להוביל לפציעות ועל כן סקר שוק מקיף יבטיח כי תוכלו לבצע רכישה של מזרן מעולה בעבור תרגול יוגה באופן עצמאי או אצל מורה. מעבר למזרן רצוי גם לרכוש תיק שיאפשר לכן לשאת את המזרן לכל מקום, וזאת מאחר וניתן לתרגל יוגה בכל מקום שרק תרצו – החל מסטודיו מקצועי ועד לחוף הים. חשוב לציין כי המזרן יכול לשמש אתכם עבור סוגי אימונים מגוונים ושונים, כמו אימוני כוח שמצריכים שכיבה או ישיבה וכו'.

טוב לגוף: כל הציוד שצריך כדי להתחיל להתאמן ביוגה

בלוק

בשלבים ההתחלתיים של תרגול יוגה ישנו קושי בביצוע של תרגילים מסוימים, ועל כן בלוק הוא חלק משמעותי מרשימת הציוד כל מי שרוצה להתחיל ולתרגל. הבלוק מעניק יציבות כוח ותמיכה ומשום כך מדובר באביזר שכל מתאמנת צריכה שיהיה ברשותה. המחיר של הבלוק נע בין 20 ₪ בעבור הדגמים הזולים ואילו היקרים יכולים להגיע גם ל 100 ₪ ואף יותר מכך. השוואת מחירים בין הספקים השונים יכולה לא רק להוזיל את סל הקניות אלא גם לאפשר לכן לבצע את התרגול בצורה נוחה ויציבה.

לסיכום, בשביל להתחיל ולתרגל יוגה לא צריך יותר מדי ציוד. כל מה שצריך הוא טייץ, טופ, מזרן ובלוק ויש לכן את כל מה שצריך בעבור הצעדים הראשונים בעולם היוגה. מדובר בעולם מרתק שמגלם בחובו שפע של יתרונות – החל מירידה וחיטוב הגוף ועד להפחתת לחצים.