איך לבחור רופא שיניים מקצועי?

לפחות פעם אחת בחיים, מגיע הרגע שבו תצטרכו לבחור רופא שיניים, בין אם מדובר על הפעם הראשונה ובין אם תבקשו להחליף רופא. רפואת שיניים היא תחום שאין להקל ראש לגביו, ולמרות שרבים נוטים לדחות את טיפולי השיניים – מדובר בטיפולים חשובים וחיוניים שעשויים להשפיע על בריאות השיניים לטווח הרחוק. איך לבחור רופא שיניים מקצועי? אספנו בעבורכם את כל הטיפים החשובים והמועילים.

איך בוחרים את המרפאה?

יש לא מעט מרפאות שיניים שבהם עובדים כמה וכמה רופאים, ולעיתים, תעדיפו לבחור מרפאה מסוימת (למשל, מרפאה של הקופה שבה אתם חברים, או מרפאה פרטית), על מנת ליהנות מזמינות גבוהה של הרופאים במקום. חשוב למצוא מרפאה מובילה בתחום, כשיש מספר דרכים שונות לעשות זאת, החל מהמלצות וחוות דעת, ועד לנראות המרפאה והניקיון שלה.

חשוב לבדוק אם במרפאה יש תורים זמינים, ואם באופן כללי הרופאים זמינים בתדירות גבוהה. למשל מרפאה שעובדת יום אחד בשבוע, והתורים נקבעים למועדים מאוחרים, עשויה להיות לא פרקטית בעבורכם, ובייחוד אם אתם מבקשים לעבור טיפולים דחופים או חשובים. דבר נוסף שחשוב לוודא זה אם הרופאים במרפאה חברים בהסתדרות לרפואת שיניים.

המלצות וחוות דעת – חפשו ביקורות אותנטיות

לא, אל תאמינו לחוות הדעת שיש בפרסומות, אלא שכדאי לחפש חוות דעת והמלצות באתרי האינטרנט השונים, בקבוצות הפייסבוק שעוסקות בתחום הרפואה, וכמובן גם מבני משפחה ומכרים. כשבוחנים חוות דעת לגבי מרפאה או רופא, חשוב לקחת בחשבון את איכות הטיפול, רמת הזמינות של הרופא, וכמובן היחס האישי. אל תסתמכו רק על חוות דעת אחת, ואספו לפחות 3 חוות דעת חיוביות על הרופא או המרפאה. כמו כן, אם נתקלתם בחוות דעת שליליות – אל תפסלו ישר, כי תמיד יהיו לקוחות לא מרוצים, אבל זה בהחלט משהו שיש לקחת בחשבון ולא להקל ראש לגביו.

איך לבחור רופא שיניים מקצועי?

רישיונות לעסוק בתחום וניסיון עשיר

חשוב מאוד לוודא שלרופא השיניים העתידי שלכם יש רישיון לעבוד בתחום, ובדרך כלל תראו את התעודה תלויה על קיר המרפאה. אם היא לא מופיעה – פשוט תשאלו. כמו כן, וודאו שלרופא שבו אתם עתידים לבחור, יש ניסיון בסוגי הטיפולים שנחוצים לכם. לא כולם מתמחים באורתודנטיה או ברפואת הפה, ולא כולם מבצעים טיפולי שורש מורכבים. כדאי לבדוק זאת מבעוד מועד, ובייחוד אם אתם מתכננים לעבור טיפולים מסובכים או מורכבים.

יחס אישי ואינטראקציה טובה

טיפולים אצל רופא השיניים הם אף פעם לא נעימים, ולכן חשוב שתהיה לכם אינטראקציה טובה עם הרופא, ובו בזמן תיהנו מיחס אישי וחם. זה חלק מאוד חשוב בחוויה שלכם אצל רופא השיניים, לכן הקדישו לכך את מלוא תשומת הלב.

מקצועיות

פרמטר נוסף שחשוב לבדוק בתהליך בחירת רופא השיניים, טמון ברמת המקצועיות של הרופא. האם הרופא שואל אתכם שאלות על עברכם הרפואי? האם הוא מתכנן בעבורכם תוכנית טיפול לטווח הארוך? האם הטיפולים נמשכים שעות ארוכות? כל אלה עשויים להעיד על המקצועיות של הרופא, ואלה בהחלט אלמנטים שחשוב להתייחס אליהם.

פה נעצור לציין, שנשים רבות חוות בתקופת ההיריון דלקות חניכיים או כאבי שיניים, ועל כן, מי שיודעת שהיא עתידה להרות, כדאי שתטפל בכל הבעיות הקיימות בטרם הכניסה להריון, אף על פי שישנם טיפולים שניתן לבצע גם במהלך ההיריון.

יש כמה וכמה פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון כשבוחרים רופא שיניים מקצועי. הקדישו תשומת לב לכל אחד מהפרמטרים הללו, על מנת שתוכלו לבחור את הרופא המתאים ביותר בעבורכם. יתרה מזאת נציין שלמיקום הגיאוגרפי של המרפאה יש חשיבות, וגם לביטוח הבריאות שלכם, משום שלעיתים, תוכלו לקבל טיפולים במרפאות פרטיות, הודות לביטוח שלכם. ולכן חשוב לברר אם המרפאה העתידית, עובדת עם סוג הביטוח שלכם.

רק בריאות.