כדאי לישון על זה: איך בוחרים מזרן נוח לשינה בריאה?

אחד העקרונות החשובים ביותר לאורח חיים בריא טמון בשינה שלנו, ומי שסובל מבעיות שינה יודע עד כמה היעדר שינה עשוי לפגוע בבריאות הפיזית והנפשית. על כן, חשוב להקפיד על כמות שעות שינה מספקת כמו גם על סביבת שינה טובה, ופה בהחלט ראוי להרחיב על בחירת מזרן באופן מושכל.

למזרן יש השפעה משמעותית על איכות השינה שלנו, ולכן לא כדאי להקל ראש בנושא, ולתת את מלוא תשומת הלב לכך. על מה חשוב להקפיד כשבוחרים מזרן חדש? מתי יודעים שצריך להחליף את המזרן הישן? והאם עדיף לבחור במזרן רך או קשה? על כל אלה ועוד נפרט במאמר שלפניכם.

לבחור את המזרן הנכון

אחד הפרמטרים שמאפיינים לא מעט אנשים בתהליך בחירת המזרן, הוא דווקא המחיר שלו. נכון, טווח המחירים מאוד רחב, אבל חשוב להבין שהמחיר נובע מאיכות המזרן ומחומרי הגלם שממנו הוא עשוי. יש לא מעט הנחיות והמלצות לבחירת מזרן, כשבין היתר חשוב להבין מהו סוג המזרן הרצוי לכם (מזרני ויסקו, מזרני לטקס, מזרן קפיצים וכו'), ומה יהיה לכם הכי נוח. למשל, מזרני לטקס, שנחשבים לאיכותיים במיוחד ועשויים מחומרים טבעיים, יוכלו להועיל למי שסובלים מאלרגיות לאבק, ובאופן כללי יש להם מגוון רחב של יתרונות – על כן, הם בין סוגי המזרנים המומלצים ביותר.

מזרן חייב לספק לכם תמיכה טובה, ולאפשר לכם לישון בנוחות. התייעצו עם מוכרי החנות ונסו להבין איזה מזרן יהיה אידיאלי בעבורכם. חשוב לקחת בחשבון את תנוחת השינה המועדפת עליכם, על מנת לבצע את הבחירה הנכונה, ובייחוד אם אתם זקוקים למזרן אורטופדי. מלבד זאת, העדיפו לרכוש מזרן בעל דפנות עמידות, כך שגופכם יקבל את התמיכה המרבית.

נוסף על כך, על המזרן להתאים לגודל המיטה באופן האופטימלי ביותר. כמו כן, נציין כי יש להתייחס גם לעובי המזרן, וכי זה פרמטר חשוב שיש לקחת בחשבון בתהליך הרכישה.

פה נעצור לציין שנשים בהריון חוות קשיים במהלך השינה, בין אם זה כדי למצוא תנוחה נוחה, ובין אם בשל אי נוחות. כך או כך, תקופת ההיריון עשויה להיות מאתגרת, אבל היא זמנית – לכן במקרים כאלו, מוטב לרכוש טופר או כרית הריון ייעודית לשינה.

כדאי לישון על זה: איך בוחרים מזרן נוח לשינה בריאה?

רך או קשה: שאלת השאלות!

למרות שרבים חושבים שהבחירה בין מזרן רך לקשה טמונה בנוחות בלבד, יש לציין כי בחירת רמת הקושי של המזרן עשויה להיות מורכבת יותר מזה, ולו כי היא מושפעת מתנוחת השינה האידיאלית בעבורכם. לכל אחד מסוגי המזרנים הללו יש יתרונות וחסרונות, ואין חוקיות מסוימת – מה שאומר, שצריך להתנסות, להרגיש את המזרן, להתחשב בבעיות רפואיות או תנוחות שינה – ולקבל החלטה.

להחליף מזרן: לפעמים זה הכרחי

מזרן יכול להחזיק למשך שנים ארוכות, כשזה תלוי באיכות שלו. ככל שמזרן יהיה יותר איכותי, כך הוא יחזיק יותר שנים, ועם זאת, כדאי לברר מול היצרן מהו אורך החיים של המזרן שברשותכם (לרוב, זה יהיה 8-10 שנים). יתרה מזאת, אם אתם מרגישים שהמזרן כבר אינו נוח לכם כפי שהיה בעבר, שאתם נאלצים לחפש תנוחה במשך לא מעט זמן, או לחלופין סובלים מכאבי גב – יכול מאוד להיות שהגיע הזמן להחליף את המזרן הישן ולרכוש אחד חדש.

שנסכם?

יש לא מעט פרמטרים שמשפיעים על בחירה נכונה של מזרן, וזו בהחלט החלטה שלא כדאי להקל ראש לגביה. נסו להתחשב בכל הפרמטרים השונים, תוך שלוקחים בחשבון את הבעיות האורטופדיות (אם יש), את תנוחת השינה האידיאלית ואת חומר הגלם שממנו עשוי המזרן.

לילה טוב.